Сім місяців тому на стінах старої занедбаної заправки на Набережній Лейтенанта Дніпрова замість звичних тріщин почали з’являтися графіті та малюнки – образи дерев, людей, а також пророцтво, що «герой повертається». З часом покинута споруда перетворилася на унікальний арт-об’єкт. За ним стоїть кременчуцький художник Сергій Брильов. За допомогою аерозольних фарб і спеціальних маркерів він розмалював покинуту АЗС, перетворивши її на справжній витвір мистецтва.
Брильов вважає себе «руйнівником буденності». Він часто говорить, що хоче вийти за рамки, і для цього створює нових героїв. Вони протистоять масовій культурі, закликають людей: «кинь пити та курити, це згубна звичка, а не мода», «читай книги, а не дивися телевізор». Герой, який повернувся на арт-заправку, показує, що людина може змінити своє життя, зробити покинуте й старе красивим.
– Ідея виникла ще кілька років тому. Заправка перестала працювати, і приміщення поступово почали «обробляти» місцеві вандали та просто любителі безкоштовних будматеріалів, – розповів Брильов. – Із кожним днем його руйнували все більше і більше, з’являлися брудні написи... Довго терпіти цього я не міг, от і вирішив ризикнути – зробити щось корисне та зі змістом...
Часу на роботу пішло чимало. Художник розпочав у листопаді минулого року – розмалював одну стіну. Але вирішив не обмежуватися цим та пішов далі. Місцеві жителі не заважали, ніхто не опирався виникненню чогось нового та незвичайного.
– Лише якось одного вечора навесні я вибрався зі знайомим фотографом на об’єкт, – згадує Сергій. – Все йшло нормально, аж раптом під’їжджає синя «сімка», попереду двоє – в синій формі. Зупиняються, опускають скло і запитують, що тут відбувається. Я відповів, що таким ось чином борюся з «мрачняком», прикрашаю «заброшку»... Вони розвернулися і поїхали: мовляв, все добре, тільки матюків не малюй.
В принципі, арт-заправка є унікальним «експонатом» не тільки для Кременчука. Сам автор нічого подібного в Україні не бачив, хоча й не виключає, що воно може бути.
– В Україні багато різного цікавого стріт-арту, – пояснює художник. – У Кременчуці є графіті – і брудне, і якісне, і навіть зі змістом. Але поки що це невеликі роботи, і їх небагато в громадських місцях. В основному це занедбані будівлі, віддалені паркани. В центрі все більше з’являється невеликих трафаретів, в основному спрямованих проти результатів правління радянської влади (із символами серпу і молота). Також є багато бруду, залишеного футбольними фанатами і місцевими скінхедами...
Щодо планів, то Брильов нічого не конкретизує – мовляв, вони змінюються щодня і щогодини. Проте однозначно ми невдовзі побачимо ще один великий проект.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.