11 грудня у Києві стартував соціально-реабілітаційний проект «Відважний воїн» - змагання з кросфіту, в якому взяли участь бійці АТО. Змагання складалися з п'яти етапів: велотрек, прес, підйом колеса від вантажівки, вправи з гантелями та силові вправи. 16 бійців АТО, які отримали важкі поранення на війні та втратили кінцівки, виступали в парах. Варто зазначити, що серед учасників була жінка-боєць Дана Виноградова.
Перед початком змагань судді, серед яких були такі всесвітньовідомі люди, як Василь Вірастюк - володар титулів «Найсильніша людина світу» 2004 та почесний президент Федерації стронгмену України, а також Сергій Ємельянов – параолімпійський чемпіон у веслуванні на каное хотіли виявити критерії, за якими розподілили би категорії. Але, подивившись змагання, вони прийшли до висновку, що цих людей неможливо оцінити по якимось критеріям.
Кременчужанин Сергій Ємельянов не з чуток знає, як це коли твоє життя змінюється в один момент. Йому в дитинстві ампутували ногу, але він не опустив руки та на власному прикладі показав, яких результатів можна досягти, якщо у тебе є мрія. Сергій зазначив, що учасники проекту «Відважний воїн» - справжні герої, які своїм прикладом дають зрозуміти, що ніякі травми не можуть покалічити душу та зламати характер справжнього українця.
- Відмінний початок змагань, оскільки змагаються усі бійці АТО. У когось немає руки, ноги або обох кінцівок. В цих змаганнях немає переможених, вони живі й це вже перемога. Дуже вразило, що люди без ніг та рук намагаються жити у суспільстві, яке їх всіляко обмежує. Насправді у них безмежна сила волі, - додав Сергій Ємельянов.
Проект «Відважний воїн» для незламних духом. Його унікальність полягає в тому, що створений воїном для воїнів. Адже лише той, хто сам пройшов через пекло війни, зазнав поранень і пережив важкий період відновлення розуміє, що насправді відчувають такі самі хлопці, що може їх підтримати й повернути до повноцінного життя.
Завдяки спорту бійці АТО адаптуються до мирного життя та повертаються до повноцінного життя, надихаючи своїм прикладом побратимів та підростаюче покоління.
Одним з учасників змагань став боєць з Полтавщини Костянтин Фішер. Він все своє життя займається спортом. До війни був інструктором із кіокушинкай карате. Як розповів боєць в інтерв’ю журналістам Viva, він відслужив 1 рік і 2 місяці, поки не отримав поранення.
Костянтин Фішер на фото зліва
- Ми простояли у Щасті 8 місяців. Потім нас перекинули під Донецьк, у Горлівку. І саме там під Горлівкою я отримав поранення.
Під кулеметний обстріл ми потрапили на одному з розвідувальних виходів, повертаючись вчотирьох уночі із завдання. Разом із побратимом потрапили в засідку й отримали поранення від крупнокаліберного 12-мм кулемета ДШК або УТЕС. Куля пробила наскрізь все коліно. До приходу побратимів і медиків я з усієї сили здавив ногу, стиснувши її з усіх сил, аби не стекти кров’ю. Це сталося 1 грудня 2015 року.
За словами Костянтина, його врятував побратим із позивним «Назар», який витягнув його з-під обстрілів, а потім ніс більше кілометра на собі. По дорозі поранений постійно непритомнів, тому що втратив майже три літри крові. Якби не «Назар», Костянтин стік би кров’ю, адже в нього були пошкоджені дві найважливіші артерії та повністю розтрощені кістки ноги.
Врятували життя військовому в Дзержинську лікарі, зробивши складну операцію. Але ногу довелось ампутувати. Потім Костянтина перевезли до Дніпра (раніше Дніпропетровська).
Зараз Костянтин мріє продовжувати займатися бойовими мистецтвами та бути інструктором з карате, передаючи іншим своє вміння та досвід. Весь час поруч з Костянтином була любляча дружина, яка подарувала йому двох синів, а незабаром очікує ще й на поповнення. Які б випробування або перешкоди не траплялися на його шляху, завжди їх долає та йде вперед.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.