Комплексна комісія перевірила харчоблок 24-ї школи. До складу комісії увійшли представники міського департаменту освіти, відділу охорони здоров’я, Держсанепідслужби, депутати міськради та делегати від батьківської спільноти. Раніше комісія перевірила школи №№ 19; 20; 4; 12; 17; 26; 23 та ПТУ6 і ПТУ-19.
24-та школа – найстаріша у Кременчуці. Вона одноповерхова. За словами директора школи, 5 років тому тут за бюджетні кошти зробили масштабний ремонт. Наразі школа має новий дах із металочерепиці та нові пластикові вікна. Також до основного приміщення добудована їдальня.
Їдальня
Їдальня велика, простора, має гарне освітлення. Одночасно використовується і як їдальня, і як актовий зал. Приміщення велике, тож сцена, облаштована в одному з кутків, не заважає школярам, які йдуть обідати.
В їдальні гарна вентиляція. Члени комісії звернули увагу, що в приміщенні не було запаху смаженої риби, якою годиною раніше годували 1-4 класи (шніцель рибний).
Денне меню розміщене в їдальні біля віконця для роздачі.
Комісія потрапила на обід для групи подовженого дня. Дітей годували гороховим супом з грінками, пшеничною кашею, ромштексом з курячого філе та компотом зі свіжих яблук.
Контрольна обідня порція (суп, друге та компот) стояла біля віконця роздачі.
Кухар винесла велику каструлю з супом до столової і поставила її на лаву, на якій сидять діти – звідти і розливала по тарілках. Мабуть, так зручніше, ніж носити по тарілці супу з кухні, втім, каструля могла бути масною та в сажі.
Кухар, яка розливала суп, мала на руках разові рукавички. А дітям на столи поклали паперові серветки (у жодній іншій перевіреній школі комісія не бачила серветок на столах).
Миття рук
Рукомийники розташовані в їдальні біля входу. Є рідке мило та сушарки для рук. Бойлеру для підігріву води немає. Директор школи пояснив, що, коли робили ремонт їдальні, то вирішили обкласти стіну біля рукомийників плиткою – вона й «з’їла» усі гроші, на бойлер їх не залишилося.
Учні групи подовженого дня, яких привели обідати, дисципліновано ходили мити руки по черзі – вся група терпляче сиділа на лавах і діти по троє (кількість рукомийників) ходили мити руки. Процес миття контролювали вчителі. Діти у 24-й школі були такі чемні та дисципліновані, що на це звернули увагу навіть заклопотані перевіркою члени комісії – адже у жодній іншій школі ми не бачили, щоб два класи тихо сиділи на лавках, а не бігли до буфету та не товклися біля рукомийників.
Кухня
Кухня 24-ї школи велика, якісно відремонтована. На підлогу поклали нову плитку, поміняли значну частину застарілого обладнання. Представник Держсанепідслужби повідомила, що на кухні працюють нові холодильники окремо для молочних продуктів, окремо для м’ясних. Витяжка нова, в робочому стані. Підлога та плитка на стінах чиста.
Мийка обладнана достатньою кількістю раковин та миючими засобами. Посуд зберігається на окремих стелажах.
Єдине порушення, яке привернуло увагу членів комісії, – це дерев’яна лопатка, якою придавлюють фарш у м’ясорубці. Вона була вимитою, але не зашліфованою, члени комісії зазначили, що це неприпустимо, бо тріска з лопатки може потрапити у фарш.
Буфет
Засклена буфетна стійка розташована прямо в їдальні, в кутку біля входу. В буфеті представлена продукція, не заборонена нормативами дитячого харчування – випічка, соки, вода без газу, різні солодощі.
Випічка – солодкі булки та пиріжки з капустою – не були запаковані в окремі поліетиленові пакети. Це не зупинило членів комісії, які розкупили пиріжки з капустою і з’їли. Ті, хто їв, казали, що смачні. Водночас бутерброди із сиром та ковбасою були розфасовані по окремих пакетах. Свіжі яблука теж лежали, розкладені кожне у пакет із надписаною ціною. Члени комісії купили і яблук. Коли пофасовані розкупили, далі вже на піднос викладали яблука насипом.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.