Буцький каньйон називають «маленькою Швейцарією» та фіордом в серці України. Він розташований біля села Буки Черкаської області.
Назва села, яке розташоване на скелястих берегах річки Гірський Тікич, походить від того, що тут колись росли букові дерева. Саме у Буках збудували першу в Україні гідроелектростанцію в 1927 році.
Буцький каньйон належить до сотні найкрасивіших місць України. Як розповів екскурсовод Василь, каньйон починається з водопаду Вир, який ще називають «Ніагарським водоспадом».
Водоспад «Вир» фрагмент гідротехнічних споруд Буцької ГЕС. Його висота 2 метри. Біля нього ще збереглися залишки водяного млина, який спорудили ще у ХІХ ст.
За словами Василя річка Гірський Тікич не походить від слів гірський:
- Раніше тут жили угорські племена і річка називалась Угорський Тікич. З часом, щоб не ототожнювати назву з угорськими племенами літеру «у» прибрали залишивши Гірський Тікич.
В урочищі Лисака є «Скеля Родіонова». Вона названа на честь українського геолога-петрографа Родіонова. Хоча є місцева легенда, що скеля названа насправді на честь козака Лисака, який там загинув. Він до останнього бився з турками, які його порізали на шматки та кинули в річку. Після цього і з’явився образ козака з чубом у скелі.
Вона не звична тим, що з одного боку можна побачити обриси обличчя, а з іншого скеля відрізана мов ножем.
У скелях є природні колодязі в яких можна побачити жаб. Джерельна вода тамує спрагу не лише туристам, а й місцевим мешканцям.
Залишки гранітних брил прозвали «Українським Стоунхенджем». Тут над урвищем знаходиться камінь вагою 18 тонн. Всі туристи безуспішно намагаються його зіштовхнути.
Буки - популярне місце серед альпіністів, адже такі скелі є лише в Криму та біля Житомира. Свідченням цього є велика кількість забитих залізних костилів.
Навесні Тікич приваблює екстремалів, які сплавляються на байдарках та надувних човнах (рафтинг – ред.), а влітку туристи полюбляють у вирах річки приймати «джакузі» та стрибати зі скель.
Для кемпінгу місцеві мешканці здають в оренду мангал, альтанки та кімнати. Продають також домашні страви, дрова, одноразовий посуд та магнітики із зображенням каньйону.
З Кременчук до каньйону приблизно 325 кілометрів. До Буків доїхати можна з Черкас. Перший автобус з АС-2 (біля Залізничного вокзалу) о 06:50, потім: 13:50, 15:35,17:05. З АС-1 до Буків є рейс о 9:30, 12:00. У середньому дорога коштує в один бік 100 грн. (станом на 11.09.16 - ред.) З Буків до Черкас є також автобус - 15:50 останній. Або шукати автобус у сторону Умані. Якщо їхати з Києва, то краще по Одеській трасі до Жашкова, звідти 35 км до Буків.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.