8 суддів кременчуцьких районних судів написали заяви на звільнення. До Вищої ради Юстиції заяви на звільнення за вислугою років написали 5 суддів Автозаводського районного суду. У Крюківському районному суді таких служителів Феміди лише троє.
За словами керівника апарату Автозаводського районного суду Дениса Гончаренка, заяви написали 5 суддів:
- голова суду Віктор Гафяк
- Володимир Савічев
- Анатолій Середа
- Ельвіра Каліновська
- Тамара Сировєтнік
З 16 суддів ще троє суддів залишається без повноважень та один перебуває у відпустці за доглядом дитини. Також у травні наступного року закінчуються повноваження у двох суддів Олега Коліуша та Юрія Рибалки.
Юлія Салімова, в.о. керівника апарату суду Крюківського районного суду розповіла, що троє суддів також написали заяви на звільнення за вислугою років. З 10 суддів заяви написали троє:
- Тетяна Якимець
- Ігор Демиденко
- Василь Хіневич
Щодо Тетяни Якимець Вища рада юстиції рекомендувала прийняти рішення та направила на розгляд до Верховної Ради України. Розгляд заяви Ігоря Демиденка Вища рада юстиції тільки розпочинає.
Світлані Фадєєвій з 14 лютого повноваження не продовжені, чекають рішення Верховної Ради до кінця вересня.
Юлія Салімова зазначила, що з 10 суддів 9 продовжують судочинство. Адже судді мають право відкликати заяви, навіть якщо вони перебувають на розгляді парламенту до того, як депутати не проголосували.
Зазначимо, що 8 вересня Верховна Рада України задовольнила заяви про відставку 26 суддів з Полтавщини. Згідно з постановою № 4697-3, звільнено суддю Кременчуцького районного суду Олексія Бондаренка.
Варто зазначити, що звільнення відбуваються перед повною переатестацією суддівського корпусу. Процедура перезавантаження суддів запланована на вересень-жовтень 2016 року.
Всіх суддів країни мають переатестувати та суттєво підвищити заробітну плату.
Судді місцевих суддів матимуть посадовий оклад у 30 мінімальних заробітних плат, що за даними на кінець 2016 року - 46,5 тисяч гривень. Зараз судді найнижчих судів отримують 10 мінімальних зарплат, а найвищих — 13.
У законі прописана низка антикорупційних механізмів для суддів, зокрема, зобов’язання кожного року подавати, окрім декларації про доходи, ще й декларації родинних зв’язків та доброчесності.
Запроваджується механізм постійного моніторингу способу життя суддів та рівня їхніх витрат. Однією з нових підстав для звільнення судді стане відмова довести законність джерел походження майна.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.