Міське фінансове управління представило проект бюджету-2017. Його мають затвердити депутати міської ради на сесії 22 грудня.
Дві третини – на проїдання
В цілому міський бюджет-2017 більший на 365,7 мільйона гривень за бюджет-2016 на момент його затвердження (тоді витрати бюджету були заплановані в сумі 944,18 млн грн.)
Проте відомо, що бюджет-2016 перевиконувався. Так, за 9 місяців поточного року він перевалив за мільярд, і можна говорити, що в цілому бюджет на рівні минулого року.
Варто врахувати: цифри бюджету подані без субвенцій на надання пільг та субсидій населенню: ці суми затверджуватимуться додатково після того, як Верховна Рада ухвалить Держбюджет-2017.
Якщо коротко проаналізувати цифри, то можна сказати, що дві третини міського бюджету піде на проїдання – на зарплату та енергоносії.
Так, у міському бюджеті-2017 врахована встановлена урядом мінімальна заробітна плата у розмірі 3200 гривень, а ставка тарифного розряду бюджетників – на рівні 1600 гривень. Від цієї суми обраховуються оклади працівників бюджетної сфери. Так, якщо оклад не досягає мінімалки, до неї доплачують.
В цілому бюджет Кременчука передбачає обіцяне урядом збільшення зарплат педагогам в середньому на 50% і медикам на 37-38%.
Наразі усім міським галузям вистачає на зарплату, але слід зазначити, що проект міського бюджету не враховує останнє підвищення на 22% на опалення для бюджетних установ, яке відбулося буквально днями. Про це розповіла віце-мер з фінансів Тетяна Неіленко. Проте, за її прогнозами, цю діру можна буде «перекрити» згодом при перегляді міського бюджету. Прогнози на його виконання у фінансистів позитивні.
На що вистачить бюджету, крім зарплат? 10 найбільших витрат представлені нижче. Крім того, варто зазначити, що з бюджету і надалі надаватимуть одноразову матеріальну допомогу бійцям АТО. Збережуть пологові сертифікати для безкоштовної допомоги кременчуцьким породіллям, а також вперше закладені кошти на медичну програму «Стоп-інфаркт».
10 найбільших витрат
1 млрд 309,6 млн грн –
витрати бюджету‑2017 (вони дещо перевищують доходи, які плануються в розмірі 1 млрд 308,7 млн грн.), але в цілому мер Кременчука називає бюджет збалансованим.
154,13 млн грн –
видатки спеціального фонду (призначені для фінансування конкретних витрат – капітального будівництва, придбання обладнання тощо, сюди ж входять власні надходження установ, зокрема благодійні внески)
41,66 млн грн –
реверсна дотація (вилучення з міського бюджету до Державного бюджету)
Реконструкцію музею не завершать
На капітальне будівництво в бюджеті‑2017 закладено 25 мільйонів гривень. Мер Віталій Малецький прокоментував, які об’єкти будуть завершені, а які – ні.
Реконструкція краєзнавчого музею затягнулася вже на вісім років, але і це ще не межа. Роботи і в наступному році повністю завершені не будуть. У бюджеті на музей закладено 2 мільйони гривень. Але, як каже мер, справа не в нестачі фінансування (є можливість додати кошти), а в складності самих інтер’єрних робіт.
Проте планується завершити в 2017 році будівлю Центру надання адмінпослуг на вулиці Гагаріна (реконструкція колишньої школи № 14). Мер розраховує і на державне фінансування, і на допомогу з обласного бюджету. А в міському бюджеті на ЦНАП закладено 7 млн грн. На сьогодні це найдорожчий об’єкт у місті. Нагадаємо, вартість реконструкції, згідно з тендерними документами, складе 26 мільйонів гривень.
Також, за інформацією мера, в наступному році планується завершити ремонт тротуарів на вулиці Соборній та Ігоря Сердюка, ремонт скверу імені Бабаєва.
Крім того, планується ремонт у приміщеннях Нацгвардії на Молодіжному (військова частина 3059) і соціальний проект – реконструкція дитячого садка № 45 на Раківці, на вулиці Генерала Манагарова. Продовжать і реконструкцію Міського саду.
На капремонт житлового фонду закладено 5 мільйонів гривень.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.