«ТелеграфЪ» друкує зведену таблицю, в якій ви можете подивитися, скільки додаткових коштів виділили школі, де вчиться ваша дитина, на оплату послуг, на які зазвичай збирали гроші з батьків
З 1-го січня 2017 року у кременчуцьких школах і дитсадках заборонено збирати благодійні батьківські внески. Відповідне рішення ухвалили депутати Кременчуцької міськради 23 грудня 2016-го року.
На компенсацію заборонених батьківських внесків освітянській галузі з міського бюджету додатково виділили 15 мільйонів гривень. Оскільки у Бюджетному кодексі немає витратної статті під назвою «Замість батьківських внесків», додаткові гроші розподілені за двома статтями – «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар, зокрема, м’який інвентар та обмундирування» (КЕКВ‑2210) та «Оплата послуг (крім комунальних) (КЕКВ‑2240).
Саме за цими статтями фінансується придбання матеріалів та оплата послуг, на які роками збирали гроші з батьків – канцтовари, будівельні матеріали (фарба тощо), вікна-двері, лампи, а також послуги: оплата охорони школи, програмне забезпечення, вивезення сміття тощо.
У попередньому номері «ТелеграфЪ» друкував зведену таблицю для шкіл за статтею «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар…». Наразі пропонуємо читачам зведену таблицю для шкіл за статтею «Оплата послуг (крім комунальних)». Таблиця складена за інформацією, наданою міським департаментом освіти. У ній ви можете побачити, скільки додаткових коштів на оплату послуг помісячно виділили школі, де вчиться ваша дитина.
За статтею «Оплата послуг (крім комунальних)» можна фінансувати такі види послуг:
(Перелік складений за інформацією, наданою департаментом освіти).
До наведеного переліку увійшли основні види послуг, які можуть фінансуватися за згаданою статтею. Повний перелік доцільно узгоджувати з бухгалтером школи чи департаменту.
За інформацією, яка надходить до редакції, батьківські комітети в школах все ще продовжують збирати гроші з батьків. Наразі, ознайомившись із таблицями, де розписані додаткові суми на компенсацію батьківських внесків, ви маєте право, перш ніж слухняно здавати гроші на охорону школи, картриджі чи знесення аварійних дерев, поцікавитись у голови батьківського комітету та шкільної адміністрації, куди і в якій сумі витрачені бюджетні кошти, додатково виділені на оплату зазначених послуг?
Батькам вирішувати – чи й далі платити з власної кишені, чи контролювати, щоб бюджетні кошти витрачалися на нагальні шкільні потреби.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.