Сьогодні під Кременчуком виїзна комісія Верховної Ради України почала роботу щодо розгляду питання будівництва Біланівського ГЗК, передає наш кореспондент Олена Маляренко із місця події
Вона повідомляє, що наразі делегація прибула на Єристівський ГЗК.
До делегаціі входять журналісти, депутати Верховної Ради.
Голова підкомітету з питань державного моніторингу навколишнього природного середовища Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи нардеп Іван Рибак поцікавився радіаційним фоном на ГЗК.
Йому розповіли, які шари залягають під землею на тій території та пообіцяли зробити заміри дозиметром.
- Зараз знаходимося на потужностях ГЗК на станції техобслуговування та в ремонтному цеху, - розповідає Олена. - Рибак поцікавився, як відбувається очистка масел, якими заправляться автомобілі і як це впливає на екологію.
13.19
Інспекція Єристівського ГЗК закінчена, зараз усі їдуть на Полтавський ГЗК (м.Комсомольськ)
13.30
Комісія порадилася та вирішила все ж їхати прямо на Біланівський ГЗК.
13.45
Парламентська комісія прибула на місце будівництва Біланівського ГЗК.
Заміряли радіаційний фон - у повітрі 13 мікрорентген.
На місці, де копають, 17.
Загалом по Украіні стандарт 30 мікрорентген.
13.50
Говорять про те, що поки що не проведена екоекспертиза. Вона в стадії проекту
14.30
Комісія прибула в село Бондарі.
Сільський голова Леонід Заїченко зачитав зверненя місцевих жителів проти будівництва ГЗК та зазначив:
- Наразі ми говоримо про концепцію переселення, - каже сільський голова, - але люди хочуть щоб їм компенсували втрати від переселення грошима. Деякі люди хочуть їхати, але питання компенсації залишається. Багато хто не згоден міняти місце проживання. Викуплено зараз 20 будинків. А їх іще понад 500.
Члени комісії поговорили з місцевою жителькою. Вона проти переселення. Каже, що багато людей теж проти.
- Чого ми маємо їхати на чиєсь мертве, якщо у нас тут все живе і своє, - каже ця громадянка. - Куди я старістю поїду? Чого на нашій землі має хтось заробляти: чи Жеваго, чи хто, а ми маємо кудись їхати?!
15.50
Робоча группа закінчила інспекцію всіх ГЗК та приїхала до Комсомольська. Тут розпочалося засідання з питання будівництва Біланівського ГЗК. Під стінами міськради зібрався невеликий мітинг (приблизно 30 чоловік) на підтримку будівництва Біланівського ГЗК.
Виступають представники Комсомольської міськради і розповідають про переваги, які принесла робота Полтавського ГЗК. Представники парламенту запитують про стан охорони здоров’я і рейтинг міста у цій сфері на фоні інших міст України. Члени комісії кажуть, що за їх даними Комсомольськ останній у списку. Комсомольчани не дали конкретної відповіді і продовжують розповідати про переваги.
16.10
Зараз виступає директор Департаменту екологічної безпеки та поводження з відходами Євген Федоренко
Каже, що Полтавська область, керівництво не зверталося з проханям провести екологічну інспекцію
Говорять про ставок випарник
Кажуть що негативний вплив його не збільшується
Питання випарника хочуть згодом підняти на засіданні ВР
Зараз виступає нардеп Юрій Шаповалов
Каже, що за соцдослідженннями, 80 відсотків кременчужан проти будівництва БГЗК, а громада сіл, які хочуть виселити, проти виселення
І, якщо громада проти, то не може бути будівництва.
Треба вирішити питання з екологічною безпекою
Виступає нардеп Сергій Каплін
Говорить про те, що нардеп Жеваго не відвідує засідання, про тітушок і папір, на якому надруковані матеріали цієі зустрічі.
16.30
Зараз виступають решта учасників зустрічі. Кажуть, що треба розробити проект реабілітаціі гірничозбагачувальних районів, але поки що цього немає.
Олександр Ткаченко з обласного керівництва говорить про те, що зараз проект БГЗК у розробці. Зважаючи на те, що Полтавський ГЗК розробляли люди, які слідкували за екологією, то, якщо вони будуть розробляти і БГЗК та знайдуть точки порозуміння з населенням, то обласна влада візьме це до уваги.
Виступає Віктор Лотоус керівник Полтавського ГЗК. Розповідає про те, що кожен третій працівник у них з Кременчука, про високу зарплату і соцзахист.
Каже, що тут немає еколиха, а Полтавський ГЗК один із найекологічніших в Украіні.
Було зачитано показники смертності та рівня життя в Полтавськый області і в Комсомольську. Ці дані додали до протокола засідання. Ще хочуть брати інформацію з Міністерства охорони здоров’я про стан захворювань та інше.
Із приводу радіаційного фону кажуть, що перевищення встановлено не було.
16.50
Виступає віце-мер Кременчука Віталій Малецький, говорить про діалог з громадою. Каже, що підриємство значить для регіону дуже багато, але якщо екобезпека переважає, то треба шукати варіанти.
Депутат Кремечнуцької міськради Роженко запрошує провести виїзне засідання з питання будівництва БГЗКу Кременчуці восени.
17.03
Наразі підбивають підсумки зустрічі
17.20
Зустріч закінчилася. На ній були присутні 5 членів виїзної комісії з 12-ти. Ціль сьогоднішнього засідання - зібрати якнайбільше інформації про проблему будівництва ГЗК. До наступного засідання комісії, яке буде у вересні, вони планують зібрати ще експертні думки екологів та інших фахівців.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.