Кременчуцька мозаїка з пластикових кришечок увійшла до національного реєстру рекордів України. Автору «пластикового шедевру» Світлані Бондаренко вручили відповідний сертифікат.
Завітав до двору, що за адресою вул. Чкалова, 1Б, ми не очікували побачити застілля. Сусіди з автором панно з пластикових кришечок за чашечкою чаю згадували історії створення малюнків.
Після початку війни Світлана Бондаренко згадує, що хотіла показати свою життєву позицію та донести мир, тому з’явилася перша картина.
«Почала клеїти першу квітку. Тоді більшість крутила у скроні. А деякі писали у соцмережах: що ти робиш, тебе першою розстріляють біля панно?, - розповіла Світлана. - Коли почала клеїти панно «Україна Єдина» у мого під’їзда почали з’являтися пакетики з кришечками. Тоді я зрозуміла, що я правильно роблю».
Коли посадили Надію Савченко розпочала роботу «Надія - Кременчук з тобою».
Як мама, яка теж має доньку, була дуже схвильована її долею, тому розпочала цю роботу. 11 травня до дня її народження робила квітку. Ми навіть написали їй листа. Адвокат на словах обіцяв передати, що в підтримку Наді поклеїли панно з 20 тисяч кришечок. І що ми з нетерпінням чекаємо її у Кременчуці.
Поруч з квітами поклеїли кавник. Адже вона також любить каву, як і я. А також годинник, який символізує, що час іде, а Надіє ще в полоні. Як і багато українських полонених.
Наш сусід із шин зробив лебедів. Довго думаючи вирішили розмістити їх під деревом, а за ними зобразити очерет. За 4 дні майже закінчили роботу. Не вистачило трохи кришечок. Тому з сусідом кожного ранку ходили в парк за матеріалом.
Одного разу до мене підійшла Каміла, онучка сусіда Крамаренка, і запитала, чому до нас не прилітає лелека. Не знаючи, що відповісти, звернулася до сусіда за допомогою.
Через три тижні з’явився пам’ятник лелеці. А дідусь Каміли власноруч прикрутив птаха, щоб не вкрали.
До лелеки приїжджають молодята та лізуть на гойдалку. Бо в місті з’явилося повір’я, якщо поплескати по пам'ятнику – будуть діти. Після цього додали подружку Гриші.
Голуб на долоні з’явився після народження онука.
Шевченко з’явився також не очікувано. Коли Світлана працювала над однією з робіт до неї підійшов чоловік та запропонував ескіз Кобзаря.
«Чоловік підійшов до мене і говорить: «Я всю ніч малював Шевченка», - поділилася майстриня. - Зробили обрамлення у вигляді вишиванки. Ми довго думали, як заповнити 4 панно. А тут солідний сусід підійшов і підказав «Можна ж слова Тараса Шевченка: «Геть бусурманів з неньки України».
Сусіди згадували, як стерегли мозаїку він вандалів, які познімали кришечки з панно, на якому зображено пічку та рушник.
Наостанок автор рекорду додала: «Я маленька людина, маленького двору ... Але, повірте, коли бійці приїжджали з госпіталю і фотографуватися на тлі панно, я не могла стримати сліз».
Нагадаємо, вчора у Кременчуці зареєстрували ще один рекорд України - найбільшу сирну запіканку.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.