14 березня у Кременчуці на площі Незалежності з самого ранку спостерігалась метушня — встановлювали сцену, палатки, розкладали привезенні із зони АТО небезпечні цікавинки, підготовлювали польову кухню. Це — останні штрихи перед святкуванням Дня Добровольця, що в Україні відзначається вперше.
З 12.00 на площі вже почалося дійство. Незважаючи на дощову погоду, глядачів та слухачів прийшло багато. Гурт “Широкий лан” порадував присутніх виконанням кількох пісень, хоча концерт запланований на 19.00.
Лікар та волонтер Ростислав Зауральський пригнав на площу єдиний в Україні “кровемобіль” (мобільна станція переливання крові), що спас багато життів на передовій зони АТО. В салоні є морозильник, де зберігається плазма і всі необхідні для переливання крові препарати. Тому пораненому бійцю одразу можуть надати допомогу. Також школярі могли побачити “робочу конячку” медичного корпусу — автомобіль медичної допомоги.
Скромно та тихо на площі стоять кременчуцькі нацгвардійці. Бійців військової частини 3059 регулярно відряджають до зони АТО на захист України.
Біля іншої локації зібрав навколо себе школярів цікавий бородач — доцент Львівського Університету, поет та просто чудова людина Юрій Руф. Він у Кременчуці вже вдруге. До речі, Руф — це псевдонім. А свого справжнього прізвища хлопець не каже.
На площі Юрій Руф читав лекції з української історії на тлі експозиції, котру підготував Інститут національної пам'яті. Експозицію привезли із Полтави та Лохвиці, вона складається з 3 тематичних частин: відомості щодо ролі українців у 2-й світовій війні, визначні особистості України та загиблі воїни-АТОвці.
Історію Юрій Руф викладає трішки інтерпретовано та, головне, без політичної заангажованості.
Велику зацікавленість школярів, особливо — хлопчиків, викликала виставка військового озброєння та оснащення, привезених із зони АТО. Трофеї для виставки підготували волонтер “Телеграфу” Іван Колесник, Кременчуцький краєзнавчий музей та центр реабілітації та адаптації військових. Поряд стояв волонтерський мікроавтобус Івана. Він же “бусік кохання” та нічний кошмар сєпарів.
Та найбільше людей зібрала біля себе палатка-кухня. Смачнюча каша, зварена за рецептами військових кухарів, сподобалася усім: і малечі, і школярам, і дорослим. А до каші ще й гарячого чаю наливали.
Також на площі Незалежності всі бажаючі могли відчути себе "павучками" та сплести захисну сітку, що потім поїде на Схід прикривати військову техніку.
Нагадаємо, що у 17.45 розпочинається смолоскипна хода.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.