У порівнянні з Великим постом Різдвяний вважається нестрогим – можна їсти варену їжу з олією, а також рибу і вино
Від сьогодні, 28 листопада, православні християни на 40 днів відмовляються від м'яса, молока та яєць - почався Різдвяний піст, що завершиться аж у свято Різдва Христового, 7 січня.
Чого не можна їсти?
Різдвяний піст вважається несуворим, не можна вживати їжу тваринного походження (м'ясо, яйця і молочні продукти), а інші обмеження змінюються залежно від дня тижня.
Що ж тоді їсти?
Протягом посту можна вживати продукти рослинного походження - картоплю та вироби з неї, різного роду супи та каші, консервовані та квашені овочі (помідори, огірки, капусту, тощо), консервовані салати. Не бажано вживати майонез, до складу якого входять яйця, але можна вживати різні види харчового маргарину (без домішок молокопродуктів). Загалом пісна їжа повинна бути простою та недорогою (наприклад, в наших умовах важко назвати пісними продуктами ананаси чи омарів), а її вживання помірним (бо об’їстися можна і печеною картоплею).
Коли і що їсти без докорів сумління?
Якщо немає ніякого свята, то у понеділок, середу та п’ятницю можна їсти рослинну їжу без олії (овочі, фрукти, крупи), а у вівторок і четвер – з олією, у вихідні – аж до 2 січня – до них можна додати рибу.
Крім того, рибу їдять і у великі свята - Введення в храм Пресвятої Богородиці (4 грудня), день святителя Миколи Чудотворця (19 грудня), а також у дні пам'яті деяких святих - апостолів Матвія (29 листопада), Андрія Первозванного (13 грудня) і князя Олександра Невського (6 грудня).
Умовно пост можна розділити на три періоди:
Завершується Різдвяний піст у Святвечір, після настання темряви, або появи на небі першої зірки, яка символізує зірку, що зійшла над Віфлеємом у момент народження Ісуса.
Хто може не тримати піст?
Слід пам'ятати, що виключно суворо Різдвяний піст дотримуються хіба що ченці і старообрядці, а миряни тримають піст, порадившись зі своїм духівником і враховуючи своє здоров'я.
Є ряд обставин, які дозволяють людині послаблювати свій піст:
В таких випадках суворість посту може бути послаблена - наприклад може вживатися молоко - але для цього необхідно звернутися за благословенням до священика, разом з яким визначити міру послаблення посту.
Також від посту звільняються:
По матеріалам Укрмедіа, Церква.info.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.