План дій сталого енергетичного розвитку спрямований на зменшення споживання енергоносіїв та зниження викидів СO2
9 грудня у мерії презентували План дій сталого енергетичного розвитку, розрахований до 2025 року. Документ мають розглянути та затвердити на сесії Кременчуцької міської ради 22 грудня. Розробник Плану – відділ енергоменеджменту виконкому.
Документ необхідний для того, щоб Кременчук міг стати повноцінним учасником Угоди мерів – провідної ініціативи ЄС, яка спрямована на підвищення енергоефективності та використання відновлювальних джерел енергії. Підписанти Угоди прагнуть скоротити власні викиди СO2 щонайменше на 20% до 2020 року. У свою чергу, Угода мерів відкриває шлях до отримання грантів та вигідних кредитів на енергозбереження під мінімальні відсотки.
ПДСЕР аналізує нинішній стан страв енергоефективності та викидів СO2 та намічає низку заходів в муніципальному секторі, житловому, на комунальних підприємствах, спрямованих на підвищення енергоефективності.
Зокрема, це загальні заходи для бюджетних установ, комунальних підприємств, житлового фонду:
Для КП «Міськсвітло» передбачена заміна вуличних світильників на енергоефективні.
Для КП «Теплоенерго» - заміна застарілих мереж, ізоляція мереж.
Окрема тема – будівництво котелень. Це й довгоочікуваний проект автономної котельні на Раківці, а також модульна котельня для будівлі соціального обслуговування населення; твердопаливні котельні для «Кременчуцького тролейбусного управління», для КАТП-1628, на водоочисній станції та на водозаборі водоканалу.
Комплекс заходів, розроблений для водоканалу, пов'язаний із заміною обладнання на енергоефективне.
Повний комплекс заходів можна скачати нижче.
До обговорення Плану долучилися експерти. Так, Оксана Кисіль, координатор Угоди мерів, критикує план через те, що в ньому приділено мало уваги житловому сектору.
- Досить довго держава не розмовляла з мешканцями будинків. Коли люди приватизувати квартири, нам ніхто не говорив, що це – наша приватна власність, - зауважила Оксана Кисіль.
У кременчуцькому Плані є розділ щодо модернізації будинків, але сама система роботи з населенням не прописана. Оксана Кисіль навела у приклад місто Рівне, де міська рада співфінансує енергоефективні заходи для новостворених ОСББ на рівні 30%.
- Можливо, ви мали це на увазі, але я цього не побачила, - каже вона про кременчуцький План.
Також вона зауважила, що Європейська комісія не прийме цей План, бо в ньому не дотримана головна вимога (умова приєднання до Угоди мерів) – зменшення на 20% викидів СО2 до 2020 року.
Те саме зауважив і експерт Володимир Печерський, член спілки енергоаудиторів України. Експерти пообіцяли допомогу в доопрацюванні Плану дій сталого енергетичного розвитку.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.