У місті посилений контроль за реалізацією свинини через африканську чуму
В Кременчуці на засіданні протиепідемічної комісії розглянули заходи профілактики щодо захворювання африканської чуми свиней.
Головний ветеринарний інспектор Кременчука Юрій Сливка повідомив, що з 2012 до 2015 року виявлено 35 випадків африканської чуми, 18 із них у цьому році.
- У Калитянському комплексі (Київська область) спалили близько 63 тисяч заражених свиней. Заражених свиней ліквідують лише методом спалювання, або закопування в землю на 2 метрову глибину. Дерев'яні предмети спалюють, метал обпалюють, а землю перекопують з вапном. На Полтавщину (Пирятинський район) завезли хворих свиней саме з Калитянського району, - розповідає Ю.Сливка. - У Кременчук на м'ясокомбінат свинину звідти не завозили. Зараз провели наради з директорами ринків, реалізаторами та приватними підприємцями щодо недопущення завозу зараженого м'яса.
Він також повідомив, що люди на африканську чуму не хворіють, але є переносниками хвороби. Африканська чума - соціальна проблема, яка може залишити Україну без свиней.
У зараженої свині піднімається температура, з'являється синюшність, крововиливи на шкірі та внутрішніх органах. Збудник стійкий і зберігається в м'ясі до 155 днів, в копчених виробах до 6 місяців, у салі - до 1 року, в замороженому вигляді - до 3 років.
Комісія прийняла низку заходів для протидії африканській чумі, серед яких ліквідація стихійної торгівлі, а адміністрацій районів перерахувати кременчуцьких свиней.
Нагадаємо, в Пирятинському районі спалили 196 свиней через африканську чуму.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.