Депутатів, які закликають міські ради ухвалювати рішення про мораторій на тарифи, прем’єр назвав політиканами
Міські ради слідом за Києвом почали ухвалювати рішення про мораторій на підвищення комунальних тарифів. На семінарі з регіональною пресою 21 липня журналіст із Житомира поцікавився у прем’єра Володммира Гройсмана, що він думає з приводу таких рішень.
Проект рішення про мораторій винесений і на сесію Кременчуцької міської ради, яка відбудеться 26 липня. Нагадаємо, авторами є депутати Кременчуцької міської ради Олександр Головач (фракція «Батькіащина») та Валентина Головко (фракція «Рідне місто»).
- Можете прокоментувати такі голосування. Який наслідок може мати таке рішення: політичний, економічний, юридичний, моральний? – так звучало запитання до прем’єра з приводу мораторію.
- Це просто якась декларація, яка не має під собою юридичної основи, - прокоментував Володимир Гройсман. – Наприклад, є місто Житомир, у ньому є теплоенерго, яке робить розрахунки тарифу і подає на затвердження в НКРЕКП. А хто є власником житомирського міськтеплоенерго? Територіальна громада. Хто управляє? Міська рада. То навіщо міська рада сама приймає рішення про не підвищення тарифів на своєму ж підприємстві? Достатньо сказати керівнику: не подавайте ніяких розрахунків, робіть збитковий тариф, ми вам його компенсуємо – як різницю в тарифах, і все.
Разом із тим Володимир Гройсман зазначив, що він проти такого підходу – компенсації збиткових тарифів за рахунок бюджету. Він за економічно обґрунтовані тарифи, а люди, які не спроможні платити, мають отримувати допомогу у вигляді субсидій.
Також прем’єр зазначив, що за рахунок децентралізації у міст з’явилися додаткові кошти в бюджеті. І ці гроші, на його думку, треба вкладати в термомодернізацію, а не просто дотувати збиткові тарифи.
Раніше «ТелеграфЪ» зробив власний аналіз проекту рішення про мораторій – ми теж дійшли висновку, що це популізм, бо таке рішення не знизить тарифи.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.