Сотня учасників представили на міському конкурсі чарівні роботи: сукні, сорочки, картини, рушники! Журі визначило переможців у 9 номінаціях, а читачі «Телеграфа» мали змогу обрати свого переможця. І ним стала 9-річна красуня на ім’я Аня!
Міський конкурс вишиванок, що пройшов цього року, став масштабним. Сотня учасників представили неймовірні вироби! Старовинні вишиванки з історією, нове вбрання, розшите яскравим бісером, неймовірні рушники, ікони та картини – таке різноманіття 22 серпня можна було побачити у міськвиконкомі. Журі, до якого входили як майстри, так і краєзнавці, визначило переможців у 9-ти номінаціях. Проте це виявилось нелегко, адже було дуже багато робіт, які викликали захоплення. Було багато майстрів, які вже давно займаються вишивкою. А також жінок та дівчат, які лише нещодавно взялись за нитку та голку. Хтось вишивав собі чи доньці весільну сукню чи весільний рушник, готував вишиванку на перший дзвоник чи випускний. Ексклюзиву від майстрів було дійсно багато – продемонстрували навіть вишиванку для собаки! До речі, серед вишивальників були не лише жінки. Чоловіки також узялись за вишивку і роблять це із завзяттям.
Переможців конкурсу оголосили 24 серпня, на День Незалежності. І всі, хто прийшов на парад вишиванок, змогли побачити та оцінити ці роботи «вживу».
«Краща жіноча сукня»
У родині Юлії Правди вишивають геть усі: і мама, і батько Віталій, і донька Олександра. Звичайно ж, головна майстриня – пані Юлія. Які тільки вишиванки вона не представила суддям! Яскраві, із безліччю відтінків – навіть 25 кольорів! А одну із робіт вишивала з лінзою – ну дуже дрібний хрестик.
Інші учасники номінації тут.
«Краща чоловіча вишиванка»
Володимир Поляков назвав свою вишиванку бойовою. Фаховий військовий, полковник, який був у АТО, розповів, що коли раніше жінки проводжали своїх коханих на війну, як оберіг дарували їм вишиванки. Певною мірою, традиція збереглась і досі: подекуди бійці носять тільники, на яких є вишивка, на кшталт: «Нехай моє кохання збереже твоє життя».
Інші учасники номінації тут.
«Краща дитяча вишиванка»
Людмила Бояренцева стала автором кращої дитячої вишиванки, яку ви бачите на її доньці. Сама майстриня не була присутня на заході, але чоловік презентував безліч її чарівних робіт! Він розповів, що коли його дружина важко захворіла, то ще з більшим завзяттям взялась за вишивку.
Інші учасники номінації тут.
«Краща сім’я у вишиванках»
Ніна Стешенко жартує: як пішла на пенсію, аби не з’їхати з глузду, взялась вишивати. І за короткий час виготовила 15 вишиванок! І подарувала їх своїй великій родині. На знак подяки на день народження пані Ніна отримала картину із зображенням її улюбленої родини у вишиванках. А тепер ще й перемога у конкурсі!
Інші учасники номінації тут.
«Краща автентична вишиванка»
У номінації перемогла Алла Заможська. Вона створила образ Слобожанської жінки, а також постала перед очі журі у вишиванці, яку унаслідувала від своєї бабусі.
Інші учасники номінації тут.
«Краща старовинна вишиванка»
Вишиванка, яку продемонструвала Тетяна Глинська, була визнана найкращою серед старовинних робіт. Цій сорочці понад 200 років! Вона належала ще прабабусі пані Глинської, а її бабуся виходила у ній заміж.
Інші учасники номінації тут.
«Кращий вишитий рушник»
Валентина Полянська каже, що скільки вона себе пам’ятає, стільки й займається вишивкою. Колись навіть пішла навчатись майстерності на факультет художньої вишивки. Рушники, вишиті пані Валентиною, судді визнали найкращими на конкурсі.
Інші учасники номінації тут.
«Краща вишита картина»
80-річна Ніна Касевич виготовляє картини неймовірної краси. Вони здивувала усіх вишитими іконами із зображенням княгині Ольги та князя Володимира, які представила на конкурсі. На них вишиті Княгиня Ольга та князь Володимир. Каже, коли вишиває, читає молитви.
– От обов’язково, щойно погана думка проскочить – зробиш помилку у вишивці. Тож я намагаюсь читати молитви.
Інші учасники номінації тут.
«Краща авторська вишиванка»
Цю сукню визнали кращою авторською роботою. Наталія Жабко, медсестра травматологічного відділення дитячої лікарні, вишила сукню косим хрестиком золотисто-коричневим муліне. «Це ода Україні, нашій рідній, багатостраждальній, але нескореній, незламній, незалежній! – розповіла Наталія про свою роботу. – Я присвятила вишивку сьогоденню. Чорний колір сукні символізує щедру, родючу, але таку вистраждану у віках українську землю. Золоте шиття по чорному – то золота пшениця, що зростає і колоситься на безкраїх полях України. Наші захисники – золотий цвіт України-неньки, найбільше багатство народу – герої-воїни, що виборюють українську незалежність сьогодні».
Інші учасники номінації тут.
«Приз глядацьких симпатій»
До речі, читачі «Телеграфа» також мали змогу обрати найкращу вишиванку. На нашому сайті тривало голосування у номінації «Приз глядацьких симпатій». Переможцем стала 9-річна Аня Кузинська. А її батьки отримали обіцяний подарунок – вечерю у ресторані «Сито-п’яно» та два білета до цирку «Будапешт».
«Краще фото у вишиванці»
У конкурсі «Краще фото у вишиванці» три переможці: Аріна Грицаєнко, Марина Красковська та Анастасія Красковська (отримують по два білети на концерт рок-гурту «Океана Ельзи»).
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.