Кременчуцька міліція почала тотальну перевірку підприємців, які займаються скупкою, продажем та ремонтом бувших у вжитку мобільних телефонів. Поки «зачистили» центр міста. Як цікавість міліціонерів до старих мобілок може вплинути на товщину гаманця і як визначити чи не крадений у вас телефон дізнавався «ТелеграфЪ».
Із 31 жовтня кременчуцькі міліціонери перевіряють кіоски з продажу бувших у вжитку мобільних телефонів та майстерень із їх ремонту. Що собою представляє перевірка? Правоохоронці беруть кожен телефон і перевіряють чи є у реєстраційній книзі запис про його прийняття, а саме – паспортні дані людини, яка здала мобілку, і серійний номер апарату (IMEI) або документи з магазину, де телефон було куплено. За словами заступника начальника міського управління міліції Кременчука Віктора Шемета, більше половини підприємців виявилися сумлінними і з документами у них все гаразд, але були і «погані».
– П‘ять із перевірених пунктів не реєстрували телефони за правилами, – каже Віктор Шемет. – Наші співробітники через це вилучили 196 мобільних терміналів. Ми встановили, що два з них – у розшуку, інші – перевіряємо. Буває так, що ми знаходимо у Кременчуці телефони поцуплені у Дніпропетровську, Харкові. Дані про викрадені або забрані силоміць телефони заносяться до загальної бази. Із нею ми і звіряємося.
На «поганих» бізнесменів міліціонери склали подання про призупинення їх дозволів на заняття підприємницькою діяльністю. Самі ж підприємці нарікають, мовляв, міліція вимагає документи не лише на робочі телефони, але й на ті, що ніколи вже не запрацюють, які вони беруть за безцінь, «на запчастини».
А ти у чорному списку?
Аби перевірити законність походження мобільного телефон, по-перше, потрібно дізнатися код IMEI. Для цього на клавіатурі треба набрати *#06# – висвітиться код. Запишіть його. Далі надішліть із будь-якого мобільного телефону SМS із кодом IMEI і відправте його на номер «307». Через деякий час прийде SМS у відповідь. Можливі три варіанти:
– телефон – у Білому списку (легально завезені мобілки);
– телефон – у Сірому списку (нелегально завезені мобілки, у власників можуть виникнути проблеми);
– телефон – у Чорному списку (цей телефон заборонено використовувати – його загубили, вкрали, або змінили IMEI). Із таким телефоном прийдеться попрощатися, якщо міліціонери зупинять із ним на вулиці.
Код IMEI також можна перевірити на сайті Українського Державного центру радіочастот – www.ucrf.gov.ua/uk/imei_base/
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.