Гіперпосилання – це один з ключових елементів, який забезпечує навігацію користувачів по сторінках Інтернету. І один з найпоширеніших та важливих елементів для створення гіперпосилань в HTML – це тег a, призначений для створення як внутрішніх, так і зовнішніх посилань, які дозволяють не лише забезпечувати зручну навігацію, а й створювати багатофункціональний контент.
Давайте розглянемо різноманітність видів гіперпосилань, які можна створити за допомогою тега <a> в HTML.
Основним атрибутом тега <a> в HTML, який вказує на гіперпосилання, є атрибут href (Hypertext Reference). Цей атрибут вказує URL-адресу, на яку слід перейти при кліку на посилання. Наприклад, якщо ми хочемо створити посилання на сторінку "example.com", ми використовуємо a href і присвоюємо йому значення "http://www.example.com". Важливою особливістю атрибуту a href HTML є те, що він може вказувати не лише на зовнішні сторінки Інтернету, але й на внутрішні активні посилання на сторінки того ж сайту або документи в межах того ж веб-документу.
Внутрішні посилання в HTML спрямовують користувача на інші частини того ж самого веб-документу або на інші сторінки того ж веб-сайту. Це дозволяє структурувати вміст і полегшує навігацію для користувачів.
Один із способів поставити теги внутрішніх і зовнішніх гіперпосилань – використання якорів (анкорів) в HTML. Якорі – це позначки, які розміщуються в певних місцях веб-документу, щоб вказати браузеру, куди перейти при кліку на відповідне посилання. Для створення анкора в HTML використовується тег <a> разом із атрибутом name або id.
Використання якорів дозволяє створювати зручні посилання в межах того ж веб-документу, що поліпшує його структуру та навігацію. А ось для того, щоб дізнатися, що таке псевдоклас nth-child та детальніше розібратися, як зробити посилання в HTML – рекомендуємо Комп'ютерну школа Hillel.
Зовнішнє гіперпосилання спрямовує користувача на інші веб-сторінки або ресурси, що знаходяться за межами поточного веб-сайту. Для створення зовнішнього посилання в HTML a (тег) разом із атрибутом href HTML вказує на URL-адресу цільового ресурсу.
Гіперпосилання в HTML є ключовим елементом для створення зручної навігації та структурування вмісту веб-документів.
Тег <a> надає можливість створення як внутрішніх, так і зовнішніх посилань, що дозволяє користувачам легко переміщатися між різними сторінками та ресурсами в Інтернеті. Внутрішні посилання за допомогою якорів полегшують навігацію в межах того ж документу, тоді як зовнішні посилання дозволяють спрямовувати користувачів на інші веб-сайти та ресурси в Інтернеті.
За матеріалами: https://itwiki.dev/