Перехід в онлайн торкнувся багатьох сфер, включно з державними установами. Завдяки цьому громадяни та організації можуть взаємодіяти із судовими органами в електронному форматі. Усе, що необхідно, — смартфон, ноутбук або ПК, що дасть змогу дистанційно подати всі необхідні документи.
Про особливості складання позовної заяви детально розповість безкоштовний юрист онлайн, а огляд нюансів взаємодії з інноваційною системою допоможе легко зареєструватися і розпочати використання порталу.
Інноваційна трансформація судової системи підвищує ефективність і прозорість процесів, а також дає змогу громадянам та організаціям України взаємодіяти із судовими органами в дистанційному форматі. Це дозволило отримати численні переваги:
Судова система стає відкритою і доступною для всіх без винятку, що особливо важливо під час перебування у віддалених регіонах або й зовсім за межами країни. Безпека даних користувачів забезпечена використанням кваліфікованого електронного підпису.
Платформа універсальна та відкрита для всіх громадян України. Відповідно, скористатися запропонованою можливістю можуть як фізичні, так і юридичні особи, а також представники органів державної влади чи нотаріуси. Головне, дотримуватися правил заповнення заяв: для зручності користувачів передбачено готові шаблони для більшості поширених випадків.
Процедура доволі проста й доступна з будь-яких пристроїв. Для реєстрації потрібно увійти в систему за допомогою державної системи електронної ідентифікації ID GOV UA, використавши електронний підпис одним з таких способів:
Найпростіший спосіб — Дія.Підпис: достатньо відсканувати QR-код у застосунку і підтвердити особу. Після цього необхідно пройти основний процес реєстрації та ввести відсутні контактні дані:
Під час реєстрації як ФОП або адвокат потрібно поставити позначку у відповідній комірці. Важливо ретельно перевірити правильність зазначених відомостей — і можна приступати до використання системи, подавши позовну заяву.