Відкриваємо Європу!

4.08.2005, 15:08 Переглядів: 2 101
Якщо вам набридли автопробіги українськими “убитими” дорогами, значить пора відчути смак їзди європейськими автобанами..

Подорож треба починати  з відкриття Шенгенської візи: з нею доступні практично усі дороги. Кордонів між країнами-учасниками Шенгенської угоди не існує. Однак спочатку ви повинні переткнути кордон держави, яка видала вам “шенгенку”. Середня вартість візи для однієї людини – 35 євро.  Другим документом після закордонного паспорта, без якого ваша подорож не відбудеться, є страховка для автомобілістів на час перебування за кордоном (35-45 євро за два тижні).
Якщо ви вирішили – у Європу на своєму авто – доведеться здерти тонування з вікон. За їх правилами допускається лише заводське тонування заднього скла зі ступенем світлопропускання не менше 50%. Це – по-перше.  По-друге, усі шини вашого авто, у тому числі і запаска, повинні мати глибину протектора не менше 3 мм. По-третє, використання антирадарів у Європі заборонено і карається солідним штрафом. І ще, аби вам було легше порозумітися з оточуючим світом, причепіть на своє авто наклейку UA.
Розпрощавшись з українськими дорогами, залиште і національний стиль керування авто. У Європі пішоходи і велосипедисти – це святе. Їх треба пропускати кругом і завжди. Проігноруєте ці правила хорошого тону –штраф. Обов’язково зупиняйтеся до стоп-лінії на світлофорі. Фотокамера обов’язково зафіксує порушення і знову –штраф. А штрафи у будь-якій європейській країні майже у сотні разів перевищують наші.
У Західній Європі, окрім Німеччини, практично усі “швидкі” дороги – платні. Наприклад, за 500 км. автобанів у Італії доведеться віддати 50 євро. У Франції – ще більше.  Однак навіть на автобанах офіційно дозволено розганятися до 110-130 км/г. Подорожувати безплатними дорогами не треба. І справа не лише в якості покриття. З’їхавши з автобану, легше заблукати. Звертати з автобану є сенс лише тоді, коли ви починаєте шукати місце для ночівлі. Номер для двох зі сніданком у мотелі, що розташований вздовж автобану коштує від 70 євро. Зі ці ж зручності у двох кілометрах від центральної дороги з вас візьмуть 30-50 євро.
До речі, якщо ви дісталися до місця призначення і вирішили прогулятися європейськими вуличками, пам’ятайте, що залишати авто навіть на платній парковці довше, ніж на дві години, не дозволено. А щоб поліція не гадала, як довго стоїть ваш залізний кінь, під лобовим склом рекомендується залишати паркувальний талончик. На безплатній парковці водії кладуть замість чека картонний циферблат (можна придбати на автозаправці), на якому виставляють час паркування машини.
Ось такі особливості європейського стилю подорожування на автомобілі.

Ціни на пальне у Європі
(за літр аналога нашого 95-го)
Австрія – 1євро
Франція – 1,23 євро
Німеччина, Італія – 1.17-1,20 євро



 
Автор: editor
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 45 від 7 листопада 2024)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх