Минуло 35 років. Востаннє на престижний Міжнародний фольклорний фестиваль до Франції «Славутич» виїжджав у 2001 році. Тоді колективу дуже допомогла кременчуцька мерія, яку очолював пан Глухов. Після 2001-го жодні закордонні гастролі колективу не відбулися. Щороку він отримує запрошення на престижні міжнародні фольклорні фестивалі. Щороку керівництво колективу звертається до міської влади з проханням про допомогу. І щороку отримує відмову – нема коштів на культуру.
За останні 15 років костюми робочої групи не оновлювались, нові не шились. На рік вдається замінити 3-4 вишиванки в жіночій групі (бо дівчата соромляться виступати у задрипаних) та 2-3 – у чоловічій. Тож не дивно, що розкішні червоні шаровари «славутянських» козаків дещо поблякли.
Втім, козаки «Славутичу» навчені перемагати і в потертих вінтажних шароварах. От вони нещодавно і перемогли на регіональному турі Всеукраїнського конкурсу народної хореографії ім. Павла Вірського. Відбірковий конкурс проходив у Кременчуці на початку весни. Вирішальний відбувся у Національному оперному театрі, у Харкові. Від усієї Полтавщини до списків переможців потрапили лише три колективи – кременчуцький «Славутич», кременчуцький Театр танцю Світлани Шумкової та народний колектив із Гадячу. Вони представлятимуть Полтавщину на масштабному гала-концерті у київському Палаці «Україна». Концерт запланований на листопад. Тож кременчуцькій владі саме час пошити новенькі шаровари нашим козакам. Все-таки козаки – носії національного духу України. Втім, для кого носії – козаки, а для кого – і бійці «Беркуту». А то ще, може, іноземного «Витязя».
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.