Щойно ми дізналися, що студенти ставлять п’єсу Теннессі Уільямса, одразу вирішили подивитися. Уільямс – фантастичний драматург. На нашу думку, найліпший. Та й репертуар студентського театру нам симпатичний. Тут немає жодної казки про Попелюшку і молодого стрункого власника Porsche Cayenne. Студенти полюбляють драми, більш схожі на життя.
Тому ми і прийшли 29 квітня до холодного та темного – як завжди – актового залу КДУ. Дивитися витвір Уільямса в інтерпретації кременчуцьких студентів та їхнього режисера – Олени Тимофієвої. П’єса про «блакитну троянду» – дуже сумна і дуже розповсюджена історія про легковажного батька, нестерпно нудну матусю та їхніх неблискучих дітей – лінивого продавця взуття Тома і його сестричку Лауру, дівчину, яка не відповідає загальноприйнятим стандартам 90-60-90. Та ще й кульгає на праву ніжку. Батько з цієї родини здимів, не залишивши ані грошей, ані зворотної адреси. Він відчув себе неготовим до подружнього життя, обтяженого двома дітьми і занудою-дружиною. Дружина залишилась сам на сам із дітьми, відсутністю коштів і власними амбіціями.
Свою скромну кульгаву дочку вона настирливо намагається прилаштувати заміж. А сина, Тома, щодня будить на роботу словами: «Прокинься і співай!!!» Тепер ви розумієте, чому втік чоловік такої дружини? Про те саме мріє і його син. Продавець, пардон, молодший менеджер, Том нудить світом у магазині взуття, і мріє про пальми, баобаби і мулаток – коротше кажучи, про життя подалі від матусі та магазину. Зрештою, Том таки втече – як і його батько. Але спершу він приведе жениха для сестри Лаури. Джим, жених, виявиться класним хлопцем. Справді класним. Милим і чесним. Він розповість Лаурі, яке у неї чудове волосся, ніжно її поцілує, і чесно зізнається, що, на жаль, вже закоханий у Бетті.
Потому вони з Лаурою попрощаються назавжди. Джим, виконавши роль доброго і чесного хлопця, повернеться до Бетті. А Лаура назавжди залишиться зі своєю кульгавою ніжкою і нестерпною матусею. Ми ж казали, що студенти віддають перевагу п’єсам, схожим на життя. До речі, для Теннессі Уільямса п’єса «Скляний звіринець» автобіографічна. У самого драматурга була сестричка Роуз, яка страждала невиліковними депресіями. І, здається, так і не влаштувалася у житті. Та й сам письменник тікав з дому, як той Том – аби лише не жити нестерпно нудним життям, запланованим для нього батьками.
На нас справила враження гра Юлії Дуканич, виконавиці ролі Лаури. Зазвичай, актори самодіяльних колективів «перегинають палицю», граючи героя з фізичними вадами. Вони або дуже-дуже заїкаються, або дуже-дуже кульгають. Зрештою, це перетворює роль на комедійний гротеск і дратує. А Юля грала гарно. Вона не дуже-то і кульгала. Зате була такою хворобливо скромною, невпевненою та закритою, якою мала б бути реальна Лаура. Виходило у неї це так природньо, що ми вирішили переконатися, чи не грає актриса саму себе? Ось що розповіла нам Юля:
– На жаль, моя героїня Лаура приречена. Вона так нічого і не зможе змінити у власному житті. Їй просто не вистачить сил. І вона назавжди залишиться зі своїми скляними іграшками та мамою. Але я переконана, що вихід є завжди. Треба боротися і за себе, і за своє життя. Для мене сильна людина – це та, яка сім раз впаде, але вісім раз підведеться!
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.