На ринках та інших точках продажу ціна смугастих ягід довгий час не опускалася нижче гривні за кілограм. Хоча було зрозуміло, що на цей товар нині врожай. Покупці чекали, що ціни ось-ось знизять, обурюючись, мовляв, купують там за копійки і все їм мало. «ТелеграфЪ» поцікавився чи дійсно „за копійки” і з чого складається ціна кавуна.
У Херсонському обласному управлінні сільського господарства нам повідомили: «Закупівельна ціна кавунів становить 15-35 копійок, залежно від якості продукції, динь – 25-40 копійок. Врожай цього року на 150 тисяч тонн більше очікуваного, ніякого дефіциту баштанних немає». Згодом колеги додали, що аби збути товар, селяни готові віддати кавуни і по 10-15 копійок за кілограм.
Після цього «ТелеграфЪ» «пройшовся» по фірмах, що займаються перевезенням вантажів. Щоб привезти до Кременчука з Херсонської області вантажівку з 20 тоннами кавунів доведеться заплатити перевізнику максимум дві з половиною тисячі гривень. Тобто додаємо ще 13 копійок до вартості одного кілограма кавуна чи дині. Місце на центральному ринку коштуватиме близько 80 гривень за день. У мікрорайонах плати немає.
Тепер порахуємо. Навіть якщо ми будемо везти найякісніший товар найдорожчим транспортом, то отримаємо кіло кавуна за 48 копійок, а дині за 53 копійки. Додаємо нахабства і ставимо ціну в два рази вищу від собівартості. Ось ми і стали кавуновими королями, заробляючи на кілограмі – 50 копійок, а на машині – десять тисяч гривень.
Щоправда цього тижня ціна на кавуни нарешті суттєво впала – до 50 копійок. Бо якщо їх найближчим часом не продати, то погниють і нікому окрім мух-дрозофіл потрібні не будуть.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.