«Такого нахабства світ не бачив, – розповідає «Телеграфу», по дорозі на незаконне будівництво на вул. Першотравневій, начальник відділу землеустрою Кременчуцького міського управління земельних ресурсів Тетяна Дворова, – Цей підприємець, без жодного дозволу, почав собі прибудову до квартири робити. Депутат Шаповалов до нього підходить і питає, що ж ти робиш? А той у відповідь – «я відбудуюся, а потім через суд все узаконю». Ну, ви бачили таке?! На виклики контролюючих органів не з’являється – каже, що за межами України».
Заходимо за «Фокстрот». За огорожею з дошок працюють декілька хлопців. Навколо кутової квартири будинку вирито півметрову траншею. «Вам же було сказано припинити роботу! Чому працюєте?!» – питається Тетяна Дворова хлопців. «Так, а що ми – наш господар сьогодні приїхав (це той, що за межами України – ред.) і сказав копати, – пояснювали робітники. – Тільки дерева наказав не рубати, доки він не розбереться».
Пані Дворова ще раз наказала припинити будівництво і... ми пішли геть. «А що ми можемо зробити? – каже землевпорядниця, – Підприємець навіть протокол не підписав, без якого передати справу ні в прокуратуру, ні в суд неможливо».
«Ми не можемо нічого зробити...»
Інспектор Полтавської обласної облдержземінспекціїї Інна Плахотна, що теж вийшла на незаконне будівництво, зателефонувала до міліціянтів з відділу боротьби з економічними злочинами – може вони у межах своєї компетенції щось зможуть зробити. Приїхали двоє правоохоронців і одразу пішли спілкуватися з працівниками. Останні, до речі, знову взялися за лопати.
Суворі «дяді-міліціянти» їм пояснили:«Краще, хлопці, не працювати – ваш наймач скаже, що він тут ні до чого, а все звалять на вас». «Попрацювавши» з одним із робітників, правоохоронці встановили, що вони працюють не за трудовим договором, а «на словах». Тобто підприємець ніде не фігурує.
«Ми не можемо нічого вдіяти, – пояснює Тетяні Дворовій начальник спецвідділу боротьби з економічними злочинами УМВС Полтавщини Олександр Шиндель. – Немає жодної прив’язки будівництва до підприємця. Про щось міркувати ми можемо тільки, якщо він підпише протокол». Правоохоронці зателефонували «загарбнику» (для них вінувже був ближче – за межами міста) і попрохали з’явитися до контролюючих органів у понеділок та наказати припинити будівництво. Той пообіцяв все зробити та надати дозвільні папери. На тому й розійшлися.
Будівництво триває
Віце-мер Кременчука Ігор Крикливець, коли дізнався про ситуацію із захопленням землі, рекомендував Інспекції державного архітектурного контролю написати скаргу до КГЖЕПу «Придніпровському», щоб ті прибрали огорожу – це їхня територія, і вони повинні порядок підтримувати.
Наступного дня Тетяна Дворова проходила повз будівництво і побачила, що частина огорожі розвалена, а траншея засипана камінням та цеглою. «Певно, люди накидали, щоб «загарбнику» солодко не було», – подумала вона. Але, виявилося, навпаки. У понеділок репортер «Телеграфа» прийшов на місце будівництва і побачив, що дві третини траншеї вже залито бетоном. «Що за закони в нас, – каже Тетяна Дворова. – Нікого не притягнеш до відповідальності. Доки щось зробиш – підприємець швидко забудує територію, а потім узаконить прибудову через суд».
На момент, коли верстався номер, підприємець так і не з’явився до жодного з контролюючих органів.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.