Що буде з цінами?

4.08.2005, 14:08 Переглядів: 2 475
Зміна цін на товари і послуги нагадує калейдоскоп. Не встигли ми оговтатися після подорожчання комунальних послуг, як на черзі – підвищення тарифів на користування телефоном, поштою та інші неприємні сюрпризи..
Фото: Дмитрий Бабец

«Сільгосппродукція повинна і буде дорожчати, - заявив міністр сільського господарства Олександр Барановський. - Зараз на селі працює бізнес. Якимись адміністративними важелями утримати ціну ніхто не зможе, тому що приведемо до збитків господарства - вони просто перестануть вирощувати ту чи іншу продукцію. Тобто ціна буде зростати. Тож я раджу селянам шантажувати переробників та оптовиків і не продавати взагалі, замість того, щоб продавати дешево».
На ринку Кременчука селян небагато, в основному перекупщики. Виробники, які самі продавали продукцію, так прокоментували заяву міністра: «Якщо я продаватиму дорожче – у мене ніхто нічого не купить. Це  добре, що я маю час і можливість їздити у місто на ринок. Більшість односельчан просто здають товар закупівельникам, а у мене іноді після витрат на дорогу заробіток виходить не більший, ніж у них».

Кореспонденція
«Лист у конверті»  коштуватиме вдвічі дорожче
«Укрпошта», монополіст на ринку пересилки кореспонденції, змінює тарифи. Звичайна кореспонденція подорожчає з 1 вересня, інші послуги пошти – з 1 листопада. Про це повідомила прес-служба Національного комітету регулювання зв’язку.  Валентина Королькова, начальник Кременчуцького міського вузла зв’язку вважає, що говорити про те, як це вплине на об’єми кореспонденції зарано. За її словами, скарг від населення на очікуване подорожчання їй вислуховувати ще  не доводилося.

Телефонний зв’язок
Міські хвилини подорожчають, міжнародні - подешевшають
Вартість хвилини розмови по стаціонарному телефону у межах міста зросте на 50%, на стільки ж подешевшає зв’язок з Європою. Ініціатором перегляду розцінок стало ВАТ «Укртелеком». Мотиви наступні – тарифи не змінювалися з 2002 року, а за цей час інфляція склала 35,5 %, зросла собівартість послуг і з’явилася конкуренція у високорентабельній сфері міжнародного зв’язку. Отже, «Укртелеком» визнав за недоцільне за рахунок міжнародних розмов покривати витрати на збитковий місцевий зв’язок. Сьогодні, за даними «Укртелекому», різниця між чинним тарифом та собівартістю цієї послуги складає 70%. Звідси суть пропозиції –знизити приблизно на 25% ціни на міжнародні дзвінки, на 20% - на міжміські в межах України і підвищити абонплату за користування телефоном і вартість розмов у межах одного населеного пункту. Зараз нові тарифи знаходяться на погодженні у відповідних міністерствах. Кременчуцькі зв’язківці поки що коментувати ситуацію відмовляються, аргумент: «Це не в нашій компетенції!». Єдине, про що Юрій Дряпіка, директор центру електрозв’язку №3 каже напевне, стосується СП «Утел» (саме цьому підприємству ми раніше платили за міжнародні розмови). З 1 серпня «Утел»  ліквідовано, а в Полтавській дирекції ВАТ «Укртелеком» з’явився центр міжміського та міжнародного телефонного та телеграфного зв’язку.

Мобільний зв’язок
З 1 серпня вартість послуг мобільного зв’язку зросла на 1,2%. Оператори заявили, що подорожчання пов’язане зі зміною ставки збору у Пенсійний фонд з 6% до 7,5%. Якщо раніше до вартості  розмови додавалося ще 26% податків (GLD та Пенсійний фонд), то тепер загальний податок дорівнює 27,5%.
Нові ставки збору у пенсійний фонд зафіксовані у оновленому законі про держбюджет і набули чинності 1 серпня. За словами місцевих продавців послуг мобільно зв’язку, користувачі подорожчання майже не помітили: «На хвилині – це пара копійок».

Напої
Небезпека минула
Уряд підвищив вартість використання наземних і підземних вод для виробників напоїв. Від початку планувалося істотне подорожчання ресурсів. Це, на думку фахівців, мало спровокувати підвищення роздрібних цін на мінеральні води, алкогольні та слабоалкогольні напої приблизно на 30%.  Вітчизняні виробники звернулися до уряду з проханням «порозумітися», в результаті підвищення відбулося, але  не настільки катастрофічно. «Звичайно, тепер собівартість нашої продукції зросла, - повідомив «Телеграфу» Микола Єськов, голова правління АТ «Ізумруд». – Однак роздрібні ціни ми вирішили не змінювати, у всякому разі найближчим часом».
Місцеві виробники горілки (Кременчуцький лікеро-горілчаний завод, АТ «Алкопром») поки що відмовилися коментувати ситуацію.

Автомобілі
Серпень буде без потрясінь
Нещодавно Президент завізував зміни, внесені Верховною Радою в Закон України «Про розвиток автомобільної промисловості». Українці, налякані весняним подорожчанням на первинному автомобільному ринку, сполошилися – знову ціни на нові авто полізуть угору. Нас заспокоїла Ірина Міхальова, керівник прес-центру корпорації «Укравто». За її словами, зміни у законодавстві не вплинуть на роздрібні ціни. «Ці нововведення стосуються ймовірного вступу України до Світової організації торгівлі та покликані адаптувати наші норми виробництва до світових, - каже пані Ірина. - У всякому разі після квітневого подорожчання, зумовленого змінами у державному бюджеті, підвищення цін на  авто марок Chevrolet і Deоwoо, які ми представляємо на ринку, не очікується».
Як радісну новину українці зустріли зміни у законодавстві, які дозволяють з серпня ввозити в країну авто віком до 8 років. Раніше заборонялося привозити із-за кордону машину старше п’яти років. Відомо, що саме після шести-восьми років «на дорозі» залізні коні починають відчутно дешевшати. Так семирічного «німця» на батьківщині  можна придбати за 800-1200 євро. Однак експерти стверджують, що старенькі  іноземні машини навпаки подорожчають. Адже купити задешево авто у Європі – менше половини справи, його треба офіційно переправити за кордон. У цьому і фокус. Правила митного оформлення у нас побудовані таким чином, що ціна авто мало впливає на те, скільки ви віддасте за нього державі. Інша справа – об’єм двигуна.  Виходячи з нього, розраховується акциз. До речі, уряд нещодавно знизив акцизи на нові імпортні авто і підвищив на старі.  Додайте до цього ввізне мито (нещодавно теж підскочило) та плату за митне оформлення… А потім до усієї суми 20% ПДВ.
В результаті Volkswagen Golf 1997 року випуску, придбаний у Німеччині за 1 000 євро, дорожчає майже до 7 000 євро.

Пальне
Ще раз подорожчало на початку серпня
Літр пального на кременчуцьких АЗС у перші дні серпня подорожчав приблизно на 15 копійок. Так, А-95 тепер коштує 3,65 грн., а дизпаливо – 3,40 грн. За матеріалами ForUm, столичні експерти зазначають, що ціни будуть рухатися у бік підвищення і надалі. Якщо раніше у прогнозах звучала цифра 3,75-3,80 грн. за літр А-95, то зараз більшість нафтотрейдерів вважають, що позначка 4 грн. – не за горами. Серед причин подорожчання згадується підвищення з 1 серпня урядом Росії експортного мита на нафту,  зупинка на ремонт трьох українських НПЗ – Одеського, Херсонського і Дрогобицького.
Прес-служба АТ «Укрататнафта» обіцяла «Телеграфу» надати коментар і зробити прогнози розвитку ситуації на ринку, однак ми цього так і не дочекалися.

М'ясо
Перед школою -  знижка 50 копійок
Продавці м’яса на міському ринку припускають, що у серпні ціни на їх товар залишаться незмінними. «Хіба що перед 1 вересня свинина подешевшає на 50 копійок, не більше, - каже продавщиця. – Просто селянам треба дітей у школу готувати, а живих грошей у них немає, тож, імовірно, свиней продаватимуть трохи дешевше». Менш оптимістичною виявилася її сусідка: «Свинина дорожчатиме, ми зараз вирізку змушені по 35 грн. за кілограм продавати, а ближче до Нового року поб’ємо усі рекорди. Хоча у свинини більше шансів стати дешевшою, ніж у яловичини. Свиней у селі тримають на м’ясо, а корів – в основному для молока, забивають їх не так часто. Взагалі, у селі мало рогатої худоби».
До речі, Держінспекція з контролю за цінами мінекономіки прогнозує подорожчання м’яса. Ці висновки спеціалісти зробили 'з огляду на зміни закупівельних цін, а також за результатами моніторингу цін минулих років»

Курятина
Стала дешевшою
Куряче філе зараз на 10 гривень дешевше за вирізку свинини. За словами продавців продукції торгових марок «Гостинець» та «Наша ряба», протягом останніх двох тижнів ціна і так зменшилася на 0,75-2,00 грн. на кілограмі в залежності від виду продукції. Так кіло курячого окороку зараз можна купити за 14,50 грн., а раніше за нього доводилося віддавати 15,60 грн. Знайшли ми і цілі курячі тушки. За кіло бройлеру «Наша ряба» просить 16,30 грн., імпортна тушка продається трохи дешевше.
«Нещодавно господар казав, що доведеться змінити ціни, - каже одна з продавщиць, - імовірно, знову підвищити».

Цукор
Ціни зупиняться до листопада
Ситуація на ринку цукру поступово починає стабілізуватися.  Про це повідомляє інформагентство ForUm’a, посилаючись на Анатолія Шкілевича, начальника Головного управління споживчого ринку та торгівлі в Києві. За його словами, останніми днями оптова ціна на цукор знизилася з 4,80 грн. до 3,20 грн. Окрім цього, приблизно через 2,5 місяці з’явиться цукор нового врожаю. Анатолій Шкілевич стверджує, що кілограм оптом коштуватиме максимум 2,90 грн.
На центральному ринку Кременчука наші сподівання на краще підтвердилися: «Ймовірно, після нового врожаю цукор подешевшає, - кажуть торгуючі. – А зараз чекати на зниження ціни марно. Ми кіло віддаємо роздрібному покупцеві за 4,60-4,70 грн.».

Електроенергія
Бути чи не бути?
Національна комісія регулювання електроенергетики нещодавно обґрунтувала підвищення цін на електроенергію (на 20%) та природній газ (на 25%) для населення. Вони залишаються незмінними з 1 квітня 1999 року. Ми платимо від 10 до 13 копійок за одну кіловатт-годину (без ПДВ). Гранична ціна на природний газ для населення становить 185 гривень за 1 тисячу кубометрів (з ПДВ). Різницю між існуючими тарифами і реальною вартістю електроенергії і газу покривають промислові споживачі. Встановлення цін на електроенергію і природний газ для населення є в компетенції НКРЕ. В той самий час комісія погоджує плановану зміну тарифів з Мінекономіки.
Сергій Терьохін, міністр економіки, назвав це подорожчання завчасним. Про це повідомляють «Подробности». На його думку, процес підвищення цін на енергоносії для населення має початися пізніше. В той самий час міністр не уточнив коли.
У прес-центрі ВАТ «Полтаваобленрго» відмовилися давати будь-які коментарі з цього приводу: «Це питання вирішується на рівні уряду. Коли ситуація визначиться, тоді і будемо повідомляти про це населенню».

Тепло та гаряча вода
 Все ж таки подорожчає і для Лівобережжя
Про ймовірне підвищення тарифів на тепло та гарячу воду для абонентів ВАТ «Полтаваобленерго» ми писали у минулому числі «Телеграфа». Ця інформація підтвердилася. Газета міської ради повідомила, що Олександр Мінкович, новопризначений директор Кременчуцької ТЕЦ звернувся до міської влади з проханням переглянути  тарифи. 25 липня Олександр Мінкович мав особисту зустріч з мером міста Миколою Глуховим. Прес-центр ВАТ «Полтаваобленерго» поки що відмовляється повідомляти журналістам про те, якими будуть нові тарифи.

Подорожчав проїзд
Піднялися ціни на проїзд в міжміських маршрутних міктроавтобусах усіх трьох служб – “Автолайн”, “Сервіс-таксі” та “Сервіс-транзит”. На п'ять гривень дорожчою стала дорога до Харкова, Одеси, Дніпропетровська та Полтави. Лише ціна квитків на Київ не змінилася. Директори служб аргументують підняття цін подорожчанням пального.
А ціни на проїзд у всіх міських службах таксі з 29 липня однакові. Стандартна платня за посадку відтепер встановлена на рівні 4 гривні. За кожен кілометр доводиться заплатити по одній гривні.



 
Автор: editor
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
Читайте також:
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 45 від 7 листопада 2024)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх