Уже сьомий рік наша землячка Анастасія Паншина кожного дня, рівно на пів на п’яту ранку, бере в руки в’язальний гачок, щоб за декілька годин чи днів зробити чудову прикрасу. То може бути інтер’єрний декор: невелика мереживна серветка для тумби, святкова скатертина для обіднього столу чи підсвічник. Або мереживний неповторний комір на сукню чи палантин. Усі роботи – дуже красиві, акуратні, ексклюзивні.
«ДДС» поспілкувалися з талановитою майстринею та розпитали, чому вона захопилася в’язанням та звідки черпає ідеї для робіт
За освітою Анастасія кравчиня-закрійниця. Якийсь час займалася індивідуальним пошиттям одягу. Потім працювала продавцем канцтоварів та іграшок, а шість років тому вирішила в’язати.
Її перша велика робота — мереживна скатертина з тонкої пряжі. Коли її творила, вона здавалася нескінченною. Але зараз жінка дуже швидко, з великим задоволенням створює найрізноманітніші елементи декору. В її колекції скатертини, серветки, покривала, фіранки, декоративні подушки.
Для себе Анастасія вибрала «філейне в’язання» і кожен день удосконалює свою майстерність. Вона працює по 12-14 годин на добу, щоб зробити красиву річ для інтер’єру. Також дівчина має особливу любов до брюгського та ірландського мережива. Вироби в цій техніці неймовірно легкі та ажурні.
Найчастіше схеми для роботи майстриня малює сама. Нерідко в’яже по фотографії – вона розуміє, як зробити той чи інший узор.
Але для виконання будь-якої роботи потрібне терпіння. І якщо серветку Анастасія може зв’язати за один день, працюючи з ранку до ночі, то на велику скатертину може витратити декілька місяців.
Роботи нашої землячки є не лише в Україні, а й у багатьох країнах світу. Вона відправляла їх до Франції, Великої Британії, Німеччини, США. Але всі замовники — це українці, які мешкають за кордоном.
Маючи великий досвід, майстриня, на диво, жодного разу не брала участь у виставках та конкурсах, каже, що поки що «не дозріла». До того ж для виставки треба дуже серйозно підготуватися, зробити багато різних робіт, але на це потрібен час. Зараз Анастасія працює над кількома замовленнями — часу дуже бракує.
На щастя, всі свої творіння вона викладає на сторінці у фейсбуці — там можна помилуватися тонкими досконалими мереживами.
Ми запитали, як правильно доглядати за скатертинами та серветками ручної роботи, і вона дала декілька порад.
На творчість Анастасію Паншину надихають старовинні мережива, вона захоплюється такою тонкою роботою.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.