5 березня 2013 р. у Кременчуцькому інституті Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля (далі КІ ДУ ім. А.Нобеля) пройшов Міжрегіональний круглий стіл на тему «В.І. Вернадський, А.С. Макаренко, В.О. Сухомлинський: концептуалізація шляхів до розумної економіки»
У заході взяли участь начальники управлінь та відділів освіти Кременчуцького біосферного регіону, директори освітніх закладів, що входять до освітнього округу «Науково‑навчальний комплекс багаторівневої безперервної освіти «Профільна освіта регіону» (далі Освітній Округ), члени Координаційного комітету КІ ДУ ім. А.Нобеля з виконання наказу МОНМС України «Про утворення Освітнього Округу» та Громадської ради з оцінювання якості освіти КІ ДУ ім. А.Нобеля, науковці, вчителі, аспіранти, студенти, шанувальники науково-педагогічної творчості В.І. Вернадського, А.С. Макаренка й В.О. Сухомлинського.
Метою засідання круглого столу були:
- подальша актуалізація проблеми становлення ноосфери в світлі сучасної освіти та економічної науки, розбудова шляхів від розумної школи до розумної економіки;
- вшанування геніальної постаті філософа і вченого В.І. Вернадського (1863‑1945) з метою віддати належне в цілепокладанні ноосферної освіти;
- вшанування А.С. Макаренка (1888-1939), якого, разом Дж. Дьюї, Г. Кершенштейнером та М. Монтессорі, ЮНЕСКО у 1988 р. визнала педагогом світу, зазначивши, що його педагогічна творчість визначила спосіб педагогічного мислення ХХ століття;
- вшанування В.О. Сухомлинського (1918-1970) у зв’язку з його педагогічним спадком ноосферного рівня.
Святковим приводом до вшанування великих вчених стали ювілейні дати: 150‑річчя з дня народження В.І. Вернадського, 125‑річчя з дня народження А.С. Макаренка та 95‑річчя з дня народження В.О. Сухомлинського. Делегація учасників круглого столу поклала квіти до пам’ятників В.І. Вернадському (Кременчук), А.С. Макаренку (Крюків), В.О. Сухомлинському (Павлиш).
Міжрегіональний круглий стіл відкрив директор Кременчуцького інституту Ддніпропетровського університету ім. А.Нобеля, к. е. н., доцент, академік Академії економічних наук України П.І. Сокуренко. З програмними доповідями виступили: д. п. н., професор А.П. Самодрин, к. філос. н., доцент, начальник управління освіти м. Кременчука. Г.Ф. Москалик, к. і. н., доцент, виконавчий директор Освітнього Округу П.А. Стегній.
Після виступів відбулось зацікавлене обговорення теми круглого столу. Найбільш актуальними для учасників стали питання сутнісного наповнення понять „розумна школа” та „розумна економіка” у контексті процесу ноосферизації; розгляд сім’ї, школи та громади, як єдиної системи освіти, виховання та розвитку сучасної творчої особистості; пошук форм поєднання допрофесійної та професійної підготовки з трудовою діяльністю та ін. Учасники висловили свою вдячність організаторам круглого столу за можливість ознайомитись з найсучаснішими досягненнями світової економічної, філософської та психолого-педагогічної науки.
Підкреслювалось, що заходи, які постійно (з 2009 р.) організовує Кременчуцький інститут Дніпропетровського університету ім. А.Нобеля, безумовно сприяють підвищенню ефективності професійної діяльності педагогів Кременчуччини.
На правах рекламы
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.