За океан українська мелодія потрапила у 20-х роках минулого століття. У США та Західній Європі пісня відома як Carols of the Bells
«Щедрик» — це різдвяна українська народна пісня, яка отримала всесвітню популярність в музичній обробці Миколи Леонтовича. Вона знана не тільки в Україні, але й у всьому світі під назвою «Carol of the Bells» («Колядка дзвіночків»).
Уперше «Щедрика» виконав хор Київського університету 1916 року.
За океан українська мелодія потрапила у 20-х роках минулого століття. За межами України прем’єра твору відбулася 5 жовтня 1921 року на концерті в Карнегі Холі в Нью-Йорку. Відтоді маленьке українське диво розійшлося по всіх континентах. Ця пісня настільки сподобалася американцям, що в 1936 році американець українського походження Пітер Вільговський створив англійську версію слів до «Щедрика».
Ця пісня широко використовується у американських телесеріалах («Південний парк», «Сімпсони», «Суботній вечір у прямому ефірі», «Менталіст») і кінофільмах («Гаррі Поттер», «Сам удома», «Сам удома 2: Загублений у Нью-Йорку», «У дзеркала два обличчя», «Міцний горішок 2»).
Різні версії виконання: від класики до року
Нині в Україні модно співати «Щедрика», особливо користується популярністю ця пісня серед молоді, кажуть музиканти. Співають у різних стилях, вигадують нові версії аранжування. Тим часом бійці, які воюють на Донбасі, вітають із Різдвом теж під мелодію Щедрика.
У соцмережах популярне класичне виконання «Щедрика» різними хорами, співаками, гуртами. Цьогорічний «Щедрик» виконала Тіна Кароль з дитячим хором.
«Щедрик» від лідера гурту «Воплі Відоплясова» Олега Скрипки, який вони заспівали ще кілька років тому.
Степан Коваль навіть зробив мультфільм «Щедрик» у пластиліновій техніці (за сценарієм казкаря Сашка Лірника).
Харківський музикант, автор рок-версії славню України Микита Рубченко записав рок-версію «Щедрика»
Добровольці батальйону «Донбас» теж привітали усіх з Різдвом Христовим саме «Щедриком». Навідник танка з позивним «Фотограф» зняв і змонтував зворушливий різдвяний ролик під музичний супровід «Щедрика» Леонтовича.
Також «Шпилясті кобзарі» заспівали українською мовою хіт Jingle Bells
До 100-річчя «Щедрика» Національний банк України випустив дві монети номіналом 5 і 20 гривень.
Пам’ятна монета номіналом 5 гривень виготовлена із нейзильбера («нове срібло» – сплав міді, нікелю і цинку) і коштує 38 гривень.
А монета номіналом 20 гривень виготовлена зі срібла, оздоблена блакитним цирконієм і коштує 1340 гривень.
З одного боку, зображені колядники із різдвяною зіркою, а з іншого – дзвони та портрет композитора.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.