У вівторок, 7-го листопада, Верховна Рада ухвалила у першому читанні Виборчий кодекс, яким передбачено голосування за відкритими списками. Це законопроект № 3112-1 (його автори – нардепи Черненко, Ємець, Парубій та інші). За цей законопроект проголосувало 226 нардепів.
Ухвалення Виборчого кодексу з відкритими для голосування списками кандидатів – одна з вимог протестувальників, які майже місяць стоять під Верховною Радою. Вони простояли там два попередніх тижні, коли Рада не збиралася на засідання. І дочекалися нарешті нового парламентського тижня, коли нардепи зібралися у залі Ради для розгляду законопроектів.
Весь цей час під Радою стоїть і кременчуцький намет. Від самого початку мітингувала під Радою відома кременчуцька активістка Ольга Тищенко. Був там Леонід Харченко. Перед голосуванням 7-го листопада до Києва виїхав відомий кременчуцький активіст Микола Кравченко та ще кілька десятків кременчужан (на фото вгорі).
«ТелеграфЪ» поспілкувався з Миколою Кравченком. Нас цікавило, скільки людей цього дня зібралося під Верховною Радою та як поводяться поліцейські? Пан Микола відповів:
– Зараз, після того, як почалася перерва у засіданні Ради, людей поменшало, позамерзали, пішли грітися. Але на 18-ту годину, коли почнеться вечірнє засідання, усі зберуться. Загалом нас із Кременчука приїхало кілька десятків свідомих людей. Зранку тут було багато протестувальників, я вам переслав фото (дивись нижче). Щодо поліцейських, то їх, навпаки, менше, ніж на початку акції протесту. І перевіряють вони нас сьогодні не так ретельно, як тоді, без металошукачів, хоча рюкзаки передивляються. Від себе хочу сказати одне – ми вимагаємо, щоб Рада ухвалила закони, про які йшла мова від початку акції. А хто про нас щось говорить, нехай собі кажуть. Та як не крути, а Виборчий кодекс таки ухвалили! Це вже перемога! – каже кременчуцький активіст.
А ось кременчуцькі нардепи Шаповалов та Жеваго за Виборчий кодекс із відкритими списками не голосували. При голосуванні за законопроект №3112-1 обидва утримались.
Натомість законопроект №3112 (теж проект Виборчого кодексу, але без відкритих списків) обидва нардепи підтримали – проголосували «за». Та він провалився, його підтримали лише 102 нардепи.
Нагадаємо, 19-го жовтня, перед тим, як на два тижні залишити залу засідань, народні депутати з гуркотом провалили усі три законопроекти, що стосувалися змін виборчого законодавства (зокрема і щодо відкритих списків). Натомість сьогодні ситуація в Раді змінилася – маємо відкриті списки.
З приводу ухвалення Виборчого кодексу народний депутат Мустафа Найєм написав на своїй сторінці у Фейсбуці:
– Когда вас будут спрашивать, зачем люди выходили под Верховную раду, показывайте им этот пост. У нас еще одна #перемога - Верховная рада приняла в первом чтении избирательный кодекс. На моей памяти это самый прогрессивный закон о выборах за всю историю независимости страны - пропорциональная система с открытыми списками.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.