На громадських слуханнях представники підприємства відповіли на питання, коли на трубі ТЕЦ може з'явитися автоматизовна система контролю за викидами шкідливих речовин
У середу, 24 жовтня, у Палаці культури «Нафтохімік» відбулися громадські слухання щодо отримання дозволу на викиди ТОВ «Кременчуцька ТЕЦ». Така потреба виникла, оскільки Кременчуцька ТЕЦ «від'єдналася» від «Полтаваобленерго» і стала окремою юридичною структурою. Тож дозвіл на викиди, яке «Полтаваобленерго» отримало у квітні 2017-го, на Кременчуцьку ТЕЦ вже не розповсюджується.
Слухання розпочалося з виступу представників Кременчуцької ТЕЦ. Зокрема показали динаміку щодо викидів підприємством шкідливих речовин. За словами Оксани Морозової (представилася як особа, що допомагала готувати документи для отримання дозволу), протягом 2016-2018-го років ТЕЦ зменшує об'єми викидів. Це відбувається через зменшення виробничих потужностей та зменшення використання мазуту. Зокрема керівник Кременчуцької ТЕЦ Олексій Алєксєєнко зазначив, що у 2016 році вони використали 198 тис тон мазуту, у 2017 році – 150 тис тонн, очікування на 2018 рік – 105 тис тонн.
Після виступу керівництва ТЕЦ, почали задавати питання громадяни та представники громадських організацій. Перше питання – про які цифри у дозволі на викиди йдеться – на яку кількість викидів ТЕЦ хоче отримати дозвіл. Голова ГО «Товариство охорони природи м. Кременчука» Олег Гапон, який задавав питання, зазначив, що у документах до слухання вказаний обсяг викидів забруднюючих речовин 7,1 тис тонн – чи про цей обсяг йде мова.
Також Оксана Морозова зазначила, що відповідно до поточних показників, перевищень граничних концентрацій немає.
Керівник Кременчуцької ТЕЦ Олексій Алєксєєнко назвав це твердження міфом.
Керівник ТЕЦ пояснив, що мазутом можна замістити лише газ, який купують для потреб промисловості та бюджетних установ.
Олексій Алєксєєнко відповів, що кожну партію мазуту отримують із сертифікатами лабораторії НПЗ. Головний інженер ТЕЦ Олег Вертепний додав, що вони, безпосередньо, перевіряють мазут по кількох параметрах.
Перейшли до питання щодо встановлення автоматизованої системи контролю за викидами забруднюючих речовин. Депутатка Кременчуцької міськради Оксана Піддубна запитала, якщо автоматизовану систему встановлюватимуть, то коли це відбудеться. Якщо таких планів немає, то Оксана Піддубна запропонувала внести її пропозицію до протоколу.
Керівник ТЕЦ Олексій Алєксєєнко заявив, що подібних автоматичних лабораторій, встановлених на трубах, в Україні немає. Головний інженер Олег Вертепний заявив, що технічного рішення такої задачі не існує. До того ж, закон не вимагає виконувати подібні норми.
Депутат Кременчуцької міськради Олександр Роженко нагадав, що вимога встановити датчики контролю є у міській програмі. Також додав, якщо немає технічної можливості, то варто, щоб такий висновок надали фахівці.
На цьому пропозиції від депутатів не закінчилися. Депутат Кременчуцької міськради Руслан Улянов запропонував запровадити щотижневий, а не щоквартальний контроль за об'ємами викидів, зобов'язати ТЕЦ щотижня публікувати ці результати на власному сайті та надсилати їх до місьвиконкому, і встановити автоматизовану систему контролю.
Наприкінці слухань Олексій Алєксєєнко пообіцяв, що протягом першого півріччя 2019-го року вони вивчать питання щодо встановлення автоматизованої системи контролю та повідомлять про це громадскість.
Після цього пан Алєксєєнко заявив, що громадські слухання слід вважати такими, що відбулися.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.