Наприкінці лютого у великій залі місьвиконкому зібралися голови правлінь кременчуцьких ОСББ. Мета зібрання – послухати про зміни до міської програми, згідно з якою ОСББ та ЖБК можуть отримати з міського бюджету компенсацію до 15% нарахованих річних відсотків по «теплих» кредитах.
Перед кременчужанами виступила начальниця відділу енергоменеджменту та енергетики Тетяна Андрієвська. Вона розповіла, що на 2019 рік у міську програму заклали 1,6 млн гривень. Станом на 1 січня 2019 року з міського бюджету компенсували по теплих кредитах 860 тисяч гривень, кредиторська заборгованість склала 511 тисяч гривень. Тетяна Андрієвська зазначила, що борги обов’язково погасять. Також начальниця відділу енергоменедженту додала, що їх прогнози щодо того, яку суму варто виділяти на відшкодування, не співпадають з реальністю.
Далі розповіли про зміни до міської програми, які ухвалили на останньому засіданні сесії Кременчуцької міськради:
Тетяна Андрієвська додала, якщо у цьому році не вистачить 1,6 млн гривень на відшкодування, а запитів буде на 1,8 млн гривень, то 200 тисяч гривень перенесуть на наступний рік.
Від присутніх на зборах почали лунати заперечення щодо того, що 1,6 млн гривень не вистачить. Також запитали, чому на 2019 рік не заклали 1,6 млн гривень та додатково 20-30% у вигляді перспективи. Тетяна Андрієвська відповіла, що передбачили +15%, ґрунтуючись на заявках з банків. Але не взяли до увагу кредиторську заборгованість, адже вона з’явилася після формування річної суми на програму.
Після закінчення виступу Тетяни Андрієвської деякі кременчужани хотіли задати питання. Проте їм не дали цього зробити. Обґрунтували тим, що наступний спікер мав розповідати про надважливу тему – зміни у субсидіях.
«ТЪ» поцікавився у кременчужанина, яке питання він хотів озвучити. Анатолій Плескач розповів, що його зацікавила правка щодо відшкодування кредиторської заборгованості. Він звернув увагу на словосполучення «може бути відшкодована». Тобто, існує можливість, що і не компенсують.
Анатолій Плескач праворуч
Наступне зауваження кременчужанина стосувалося права департаменту ЖКГ перевіряти документи. Щодо цього правила Анатолій не суперечить. Проте чоловік зазначив, чому реєстри, які відображають залишки коштів, досі закриті. Він вважає, що цю інформацію повинні зробити публічною.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.