Вулиця протяжністю 1200 метрів знаходиться в нагірній частині міста
Вулицю Ватутіна в нагірній частині Кременчука пропонують перейменувати на честь загиблого в АТО кременчужанина Дмитра Шевченка. Пропозицію на робочій групі озвучила депутат Кременчуцької міськради Анна Павленко.
За словами депутата, на честь загиблих кременчужан в російсько-українській війні назвали ряд вулиць, проте на честь першого загиблого кременчужанина Дмитра Шевченка не перейменували жодної вулиці, оскільки він тезка Тараса Шевченка.
Анна Павленко запропонувала перейменувати вулицю Ватутіна на честь Дмитра Шевченка. До речі, вулиця Ватутіна протяжністю 1200 метрів, на цій вулиці розташована школа №18 де навчався Дмитро Шевченко.
Микола Ватутін - радянський воєначальник, генерал армії (1943), Герой Радянського Союзу (1965, посмертно). Один з 4-х командувачів фронтами, загиблих у роки Другої світової війни. Член Ревізійної Комісії КП(б) України в 1940-1944 р. Член РКП(б)-ВКП(б).
На початку 1920-х років брав участь у встановленні радянської влади на території України. Після вступу у 1920 році добровольцем до лав Червоної Армії, у вересні 1920 року воював проти Революційної повстанської армії України Нестора Махна в районі українських міст Луганська і Старобільська. В 1920-21 роках, будучи курсантом Полтавської піхотної школи, брав участь у боях проти загонів українських повстанців на Полтавщині, зокрема проти армії УНР та повстанців Холодного Яру. У 1943-1944 роках очолював 1-й Український фронт, підрозділи якого вели бойові дії проти німецьких військ та побіжно - проти Української повстанської армії.
Напередодні прийняття Верховною Радою України законів про декомунізацію України, у листопаді 2014 року Український інститут національної пам'яті включив Ватутіна до списку окремих осіб, причетних до боротьби проти незалежності України, організації голодоморів та політичних репресій, чиїми іменами названі вулиці в Україні. Згодом, після прийняття Верховною Радою України законів про декомунізацію України, у жовтні 2015 року Український інститут національної пам'яті оприлюднив на своєму веб-сайті оновлений «Список осіб, які підпадають під декомунізацію», причому в цей список прізвище Ватутіна включене не було.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.