З першого вересня на дорогах України можуть з'явитися шумові смуги*. Справа у тому, що з осені набирають чинності зміни у державні будівельні норми (ДБН), які стосуються проектування доріг загального користування. У них є рекомендаційна норма щодо використання шумових смуг на найбільших українських трасах.
Такі смуги облаштовують на узбіччях і ділянках доріг з підвищеною небезпекою. Під час наїзду автомобіля на них водій та інші пасажири відчувають сильну шумову та вібраційну дію, що змушує інтуїтивно скидати швидкість та підвищувати увагу на дорозі.
Заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе пояснив, навіщо такі смуги необхідні:
За підрахунками експертів, шумові смуги можуть зменшити кількість ДТП у 4-6 разів.
*Шумова смуга – засіб організації дорожнього руху, що представляє собою штучну нерівність (виїмку або височину), виконану у вигляді поперечних смуг, що чергуються, на поверхні дорожнього покриття. Шумові смуги під час наїзду на них викликають вібрацію елементів підвіски автомобіля і збільшення шуму кочення коліс з метою попередження водія про наближення до небезпечної ділянки дороги або з'їзд зі смуги руху.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.