«Варто лише один раз зазирнути їм в очі і більше не помічати їх просто неможливо!»
Ці слова про братів наших менших кременчужанка Інна написала на одному з інтернет-форумів. І там же розповіла історію невеличкого палевого собаки, якого люди кликали Пашею та підгодовували. Паша жив на автобусній зупинці біля другої міськлікарні та ринку «Крюків‘янка».
– Одного погляду на нього достатньо, щоб зрозуміти – йому там не місце, писала про нього Інна. – Імовірно загубився або підкинули. Дуже сумує. Бродячі собаки одразу накидаються на їжу (я часто підгодовую дворняжок), а цей - дивиться сумно і, якщо, крім їжі не дати йому нічого, просто відвертається і йде. Вчора приділила йому трохи уваги і отримала стільки відданої щирої радості у відповідь… Люди! треба допомогти цьому бідоласі!.. Якщо не знайти йому будинок найближчим часом, він, найімовірніше за все, загине.
Та знайти нового господаря для Паші Інна не встигла. Одного разу вона, як і завжди, прийшла на зупинку, але собаки не побачила. Продавці ж ринку розповіли їй, що Пашу знищили під час чергового відлову тварин працівники підприємства «Спецсервіс-Кременчук». Сталося це наприкінці травня цього року. Якраз тоді до редакції «Телеграфа» зателефонувала продавець ринку «Крюків‘янка» та повідомила, що серед білого дня «відстрілюють» собак. Ми писали про це матеріал «Собачий переполох на Раківці». Заступник начальника УЖКГ, який курирував підприємство «Спецсервіс-Кременчук» пояснив тоді, що собака з Раківки покусав дитину, і його забрали у собачий притулок на карантин, щоб перевірити на сказ… «Підозрюваним» собакою був Коврик, названий так продавцями ринку, бо він і справді схожий на килимок: великий, волохатий. Та виявилося, що він і на сказ не хворий, і не кусав нікого. Одна з продавчинь ринку згодом забрала його з притулку… А от тихого та безневинного Пашу під час тієї облави на собак і знищили. Інна каже: свідки розповіли їй, що працівники «Спецсервісу» зробили це ніби напоказ…
З того часу Інна, її подруга Світлана та їхні однодумці й вирішили боротися у Кременчуці за права тварин. Вони завітали до редакції «Телеграфа», розповіли цю сумну історію та принесли «Відкритий лист від громадян міста Кременчука». Зараз дівчата просять всіх небайдужих кременчужан поставити підписи під цим документом, адресованим міській владі.
- Я знаю багато людей, які допомагають тваринам - підгодовують, лікують, стерилізують за власні кошти, не аішуючи це. Добро завжди робиться тихо. Це зло кричуще. Потрібні масштабніші дії, аби його зупинити, - каже Інна.
«Ми глибоко обурені пропагандою насильства та вбивствами тварин, що регулярно відбуваються в нашому місті на очах дорослих і дітей та наносять непоправний збиток психічному та фізичному здоров’ю громадян, є злочином, що замовляється міською владою і сплачується за рахунок коштів міської громади, за який згідно ст. 299 Кримінального кодексу України передбачене покарання шляхом позбавлення волі до 2-х років.»
ПОВНИЙ ТЕКСТ ЗВЕРНЕННЯ ЧИТАЙТЕ ТУТ, а також у блозі Інни, який вона завела на сайті «Телеграфа».
Це кошеня, яке тримає на руках Світлана, Оксана знайшла зовсім малим та ледь живим. В нього не було хвоста та був пошкоджений хребет. Напевне, так над беззахисною твариною познущалися жорстокі діти. Кошеня могло ледь повзти, тягнучи задні лапи. Оксана почала годувати кошеня з піпетки та віднесла його до ветеринара, той зробив кілька ін’єкцій у хребет. І Гаєчка поволі почала оживати! Хвіст, звичайно, не повернеш, але й без нього тепер ця кішечка дуже симпатична. Вона довірливо підставляє голову – щоб чухали та гладили. Оксана, Інна та Свєта хочуть для Гаєчки ну ду-уже хороших господарів. Телефонуйте захисникам тварин!
Телефони захисників тварин 097-442-70-07 – Інна, 095-381-58-76 - Оксана |
В ТЕМУ
Державний комітет з питань регуляторної політики підприємництва погодив проекти документів, які врегульовують проблему утримання бездомних тварин, повідомляє korrespondent.net. Документи, спрямовані на реалізацію заходів та місцевих програм з пошуку нових господарів для бездомних тварин та регулювання їх чисельності гуманними методами. Вони ставлять чіткі умови для утримання тварин у притулках. Так, притулок повинен мати обладнане приймальне і карантинне відділення, ізолятор, відділення для утримання тварин.
Перебування тварини в притулку має фіксуватися в журналі реєстрації з закладом картки обліку. Всі бажаючі взяти тварину з притулку повинні скласти договір про передачу прав власності на тварину. Передбачено, що бездомні тварини, які мають повернутися в їх природне середовище перебування, проходять обов’язкове ветеринарне лікування.
«Кошкин дом»
З Оксаною ми познайомилися заочно у травні цього року. Вона й телефонувала нам під час «собачого переполоху на Раківці». Те, що ми дізналися про неї від Інни, приємно вражає. Оксана підбирає безпритульних тварин та шукає їм господарів. Зараз у неї на утриманні свій кіт та ще шість кошенят: Майя, Лея, Гаєчка, Кубик, Багіра та Мурка.
Було дев’ять, трьох Оксана вже віддала в добрі руки.
– Я сама з села, в сім‘ї, де я росла, семеро дітей. І в кожного з нас була своя кішка. А я ще з дитинства безпритульних цуценят збирала, а потім їх прилаштовувала, - розповідає Оксана. – Але собак більш охоче беруть, ніж кішок… Коли ми жили на Раківці, то я підбирала кошенят, які потребували ветеринарної допомоги. Візьму одного, підлікую, підгодую та й віддам у добрі руки. А всіх цих кошенят ми просто підгодовували разом з Інною. А коли ми з сім‘єю переїжджали, шкода їх стало, та й Інна попросила забрати. Інна та Світлана навідують Оксану та її підопічних кошенят: привозять їм наповнювач для котячого туалету та їжу. Є ще одна доброзичлива людина – ветеринарний лікар, який погоджується лікувати їхніх підопічних, навіть безплатно. Загалом через такий імпровізований притулок для котів пройшло понад десяток тварин, яким дівчата надали другий шанс на життя. Зараз Інна взялася допомагати Оксані прилаштувати кошенят. Хоче розмістити їхні фото у своєму блозі на www.telegraf.in.ua.
Незабаром «ТелеграфЪ» відкриє на нашому сайті й рубрику, де користувачі зможуть поділитися інформацією про тварин та підшукати собі улюбленця. Плануємо розміщувати фото й тварин з притулку «Спецсервіс-Кременчук». Нехай бездомним пощастить із сім’єю!
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.