Дрібні підприємці – жертви зміни системи оподаткування

22.04.2005, 17:04 Переглядів: 1 882
Поправки до бюджету на поточний рік, які затвердив парламент, виявилися особливо неприємними для дрібних підприємців – платників єдиного податку. Більшість з них ризикує стати платником ПДВ, до того ж закон передбачає, що підприємцям доведеться переглядати результати своєї фінансово-господарської діяльності за останній квартал..

Відтепер будь-який підприємець, оборот якого за останні 12 місяців досяг 300 тис. гривень, повинен реєструватися як платник ПДВ, незалежно від того, за якою системою оподаткування він працює. Тобто, до 31 березня 2005 року (дата опублікування змін до бюджету на 2005 рік) всі юридичні особи, які мали оборот до 1 млн. гривень, та фізичні – до 500 тис. гривень, могли платити єдиний податок. А після введення змін, тільки-но підприємець перетнув рубіж у 300 тисяч, він автоматично стає платником ПДВ.
“Фактично ці зміни зруйнували спрощену систему оподаткування, - обурюється спрощенець-фізична особа Сергій Т, - у мене просто немає слів. Мій оборот перевищує 300 тисяч. Тепер доведеться думати про перехід на загальну систему оподаткування, повністю перебудовувати схему роботи, по-новому вести облік і здійснювати розрахунки. Я не великий фахівець у сфері оподаткування, але я уважно слідкував за виступами нової влади. Багато говорилося про зменшення і навіть відміну ПДВ. А насправді – закон відмінив спрощену систему оподаткування”.
“Це знущання над бізнесом, - каже Інна Олександрівна, бухгалтер підприємця юридичної особи-платника єдиного податку. – Наскільки мені відомо, податкове законодавство України забороняє вносити зміни у податки протягом фінансового року. Тобто, будь-які зміни, внесені протягом поточного року, починають діяти лише з початку нового фінансового року. Якщо по розуму, то всі ці зміни мали б набути чинності з 1 січня 2006 року. До цього часу підприємці б нормально підготувалися до роботи за новою системою. Однак у законі чітко прописано, що він вступає в дію з дня опублікування, тобто з 31 березня 2005 року. Правда, окремо вказані дати набуття чинності певними статтями, хоча все одно більшість з них вводяться вже в цьому році, а деякі – навіть заднім числом. Наприклад, закон набув чинності в останній день кварталу. А у тексті документа окремо прописано, що норми стосовно оподаткування прибутку підприємств розповсюджуються на результати діяльності платника податку за висновками податкового періоду. З точки зору сплати податку на прибуток, податковим періодом є квартал. Що нам тепер, перераховувати свій податок на прибуток з початку року”.
“Найгірше те, що мені поки що ніхто не дав зрозумілого тлумачення цього закону і конкретних порад щодо подальших кроків, - каже Олена, приватний підприємець-спрощенець. – У податковій лише розводять руками”.

P.S.: “ТелеграфЪ” обіцяє найближчим часом познайомити читачів з офіційними роз’ясненнями змін до закону про бюджет та дати конкретні поради за допомогою фахівців.



 
Автор: editor
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 25 від 20 червня 2024)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх