Кременчуцькі правоохоронці рішуче налаштовані на те, аби в центрі міста встановити системи відеонагляду. Як каже головний міліціянт міста Василь Овчаренко, камери відеоспостереження треба встановити в найбільш людних місцях – на ринках, вулицях Пролетарській, Першотравневій, біля вокзалів.
– Спочатку можна встановити до десятка камер. Зараз вирішуємо, які з них кращі – бездротові чи дротові. Але все залежить від того, чи дадуть нам міські депутати кошти на цю програму, яка допоможе боротися зі злочинністю. Якщо так, то камери придбаємо і почнемо працювати, – каже полковник міліції Овчаренко.
Нагадаємо, в містах України впроваджується в життя програма «Безпечне місто». Системи відеоспостереження, які встановлюються на вулицях покликані допомогти «вислідковувати» злодіїв і вбивць, фіксуючи їх злочини на плівку, а потім посилати на місце події міліцію, рятувальників і медиків.
Такі камери вже встановлено в Києві. Системи спостереження ставляться як на центральних широких вулицях, так і в звичайних під’їздах. Завдяки таким новаціям виграли насамперед правоохоронці. Їхня робота стала продуктивнішою. Ще б пак! Число розкритих злочинів збільшилося в кілька разів. Напевно, не останню роль відіграла система «Фейс-інтелект». Усі фізіономії, що потрапляють в її окуляр, одразу ж зіставляються з портретами у міліцейській базі даних. Ось так у сильце й потрапляють ті, кого шукають не один десяток літ. Так що стережіться, панове правопорушники! Щось подібне незабаром може з’явитись і в Кременчуці.
Скільки це коштуватиме місту поки що невідомо. А ось у Києві одна відеокамера з встановленням і підключенням обходиться приблизно у тисячу доларів.
Серед «міст під спостереженням» – Лондон, Москва, Санкт-Петербург, Перм, Тель-Авів. Пілотний проект з початку року реалізують також у Донецьку.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.