Одна з ініціатив уряду Юлії Тимошенко – підвищення пенсій. Причому не за допомогою дотації, а закріплене Законом про держбюджет. Нині ж, нагадаємо, всім пенсіонерам доплачують мінімальну пенсію до прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб: 284 гривні, а з урахуванням інфляції – до 295 гривень. Збільшення пенсій планується не з моменту прийняття поправок до закону про держбюджет, а з 1 січня 2005. Отже, різницю, що накопичилася за минулі місяці, мають виплатити.
За словами Юлії Тимошенко, політика уряду в пенсійній сфері передбачає зменшення «зрівнялівки» і поновлення диференціації пенсій в залежності від стажу та рівня зарплати.
В Кременчуці до пенсійних обіцянок уряду поставилися з осторогою. «За нашими підрахунками, дефіцит надходжень районного пенсійного фонду при мінімальній пенсії в 332 гривні складатиме 237,5 тис. грн. щомісяця, а якщо введуть диференціацію в залежності від стажу роботи та рівня зарплати щомісячний дефіцит складе 1 млн. 400 тис. грн.», - коментує ситуацію перший заступник голови Автозаводського райвиконкому Микола Паскевич. За його словами, ріст зарплати не встигає за прогнозованим зростанням пенсій, тому й виникає дефіцит.
В управлінні Пенсійного фонду України Крюківського району більш оптимістичні прогнози щодо ресурсів для підвищення пенсій. Власні надходження коштів на сьогодні на 40% перевищують потреби, повідомила начальник управління Віра Зосим. На її думку, говорити конкретніше можна буде тоді, коли уряд повністю визначиться з новими пенсіями.
Мінімальна: з 295 до 332
Середня: з 315 до 383 грн.
Середня для військових: з 533 до 913
Що стосується конкретних пенсій конкретних громадян, то, за повідомленнями всеукраїнських ЗМІ, уряд пропонує збільшити їх на 17% на рік.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.