З чоловіком у Тетяни життя не склалося – пив. Від невдалого шлюбу залишилась 18-річна дочка Олена і двокімнатна квартира – раніше вона належала чоловіку. Після розлучення він поїхав кудись на село, а Тетяна з дочкою залишились в квартирі. Так вони і жили, аж поки у Олени не почалось велике кохання. Коханий виявився людиною небідною – бізнесмен, залицятися приїздив на власному автомобілі. І власне житло мав – непогану двокімнатну квартиру. Тож у приймаки не набивався. Щоправда, коханий був на 16 років старший за Олену, зате герой – воював, навіть поранення отримав. А тепер і політичну кар’єру збирався робити – балотувався у депутати до однієї з кременчуцьких рад.
Кохання тривало майже три роки. Олена та Олег (так звали бізнесмена) жили у цивільному шлюбі в квартирі Олениної матері, Тетяни. Згодом у них народилася дитина. Олег батьківство оформив, але одружуватися не поспішав. Казав, що після першого невдалого шлюбу має непереборний страх перед загсом. Так вони і жили, аж поки одного вечора Олег не прийшов додому засмучений і не розповів невеселу історію. За його словами, партнери по бізнесу «кинули» його на значні кошти. Виник борг, який треба терміново віддавати, бо будуть серйозні проблеми. А грошей немає. Не віддасть борг, можуть і квартиру забрати. Тож Олег запропонував Олениній матері, Тетяні, купити у нього двокімнатну квартиру. Так вони і квартиру збережуть, і борг Олег віддасть.
Від цього моменту версії сторін суттєво різняться. Жінки – Олена та Тетяна - стверджують, що Тетяна продала власну квартиру, аби купити Олегову, і віддала йому гроші - 8 000 доларів. Зробили так, бо сподівалися, що все владнається і вони житимуть однією сім’єю. Сам же Олег розповів кореспонденту «Телеграфа», що грошей йому ніхто не віддавав, а договір купівлі – продажу був фіктивний – ніхто насправді квартиру не продавав. Просто так її убезпечили від кредиторів. Зі свого боку, «ТелеграфЪ» поспілкувався з покупцями Тетяниної квартири і з’ясував, що вона дійсно продала її приблизно в той самий час, коли почалась тяганина з купівлею квартири Олега. А ось з’ясувати, чи передавались 8 000 доларів Олегу, тепер практично неможливо. Бо маємо лише усні свідчення сторін. А у договорі купівлі – продажу вказана зовсім інша – смішна – ціна двокімнатної квартири – 2030 гривень. Тобто, 400 доларів. Власне, у такій ціні немає нічого дивного. Наш громадянин заради економії грошей часто-густо проставляє в договорах купівлі – продажу квартир фіктивні ціни.
Чимало людей так роблять і проскакують повз небезпеку. Але дівчатам – Тетяні та Олені - не пощастило. Життя у Олени з Олегом не склалося. Олег знайшов нове велике кохання – теж 18-річне. Він раптом подолав свій страх перед загсом, одружився з новою дівчиною і перебрався жити до чергової рідні. А через певний час подав до суду позов з вимогою визнати договір купівлі – продажу його квартири недійсним – у зв’язку з тим, що у момент підписання договору він не усвідомлював значення своїх дій і не міг керувати ними. А не усвідомлював Олег своїх дій і не керував ними тому, що він – за його ж власним твердженням – після кількох черепно-мозкових травм страждає психічним розладом.
Закон передбачає подібну ситуацію, як привід для визнання договору купівлі – продажу квартири недійсним. Справа Олега, Тетяни та Олени розглядається в Автозаводському районному суді Кременчука. Олег стверджує, що абсолютно не пам’ятає процесу підписання договору купівлі – продажу, не пам’ятає, як давав згоду на продаж, і всі його підписи на документах фальшиві. Він навіть зажадав від суду проведення судово-психіатричної експертизи, яка би підтвердила, що він страждає на психічний розлад і не усвідомлює значення своїх дій.
Існує небезпека, що Тетяна, Олена та їхня спільна з Олегом маленька дитина залишаться без житла. Ситуацію коментує експерт проекту «Квартира під прицілом» фахівець з цивільного права, приватний нотаріус Світлана Дудкіна.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.