Судова тяганина щодо малосімейки по провулку Льва Толстого, 36, звідки минулого року ЖЕП та управляюча компанія «викинули» людей, ще триває. Суд розглядає справи повторно – попередні рішення скасовано за заявою прокуратури. А тим часом влада вже розпорядилася їх житлом – визнала соціальним (тобто таким, що не підлягає приватизації).
29 березня в Автозаводському райсуді відбулося судове засідання за позовом ЖЕПу «Автозаводське» до Валентини Холодняк. Цю жінку, як і інших 56 мешканців гуртожитку по провулку Льва Толстого, 36, суд свого часу визнав такою, що втратила право на житло. Рішення були винесені заочно – ніхто навіть не викликав людей до суду. Їх тихцем зняли з реєстрації. А в «один прекрасний день» працівники ЖЕПу (будинок на його балансі) та управляючої компанії «Житлорембудсервіс» відкрили кімнати, потім опечатали їх, а людські речі – вивезли. («ТелеграфЪ» детальніше писав про це у 2009 році, № 13, 18, 30)
Прокуратура виступила на боці людей, за її заявою заочні рішення були скасовані і направлені на новий розгляд. Засідання у справі Валентини Холодняк тривало кілька хвилин. Представник ЖЕПу вже вдруге не з‘явився до суду. І суд (суддя Володимир Савічев) залишив позов ЖЕПу без розгляду. Це означає, що ЖЕП може подати позов повторно, але зараз пані Холодняк може спокійно жити у своїй кімнаті, а реєстрацію їй повинні поновити.
– Проте й досі моя кімната опечатана. Я не можу нею користуватися, як і інші мешканці, кого виписали ще у минулому році. Хоча КП «Теплоенерго» ще й нарахувало нам оплату за послугу, і суми ж немалі! Тепер я подаватиму до суду позов про усунення перешкод у користуванні житлом, – каже Валентина Холодняк.
За інформацією Автозаводського райсуду, 30 справ щодо мешканців малосімейки по Толстого, 36 було направлено на новий розгляд. Наразі розглянута половина з них. Більшість рішень – знов на користь ЖЕП. Але, як повідомив суддя Володимир Савічев, п’ять мешканців довели своє право на житло – вони надали докази того, що там проживали або не проживали з поважних причин. Проте очікується, що буде ще й апеляційний розгляд за позовом ЖЕПу.
А тим часом…
19 березня виконком ухвалив рішення про статус 30 будинків для малих сімей. 29 із них визнані гуртожитками. Тобто згодом кімнати у них можна буде приватизувати, хоча потрібен ще дозвіл сесії міськради на кожен будинок окремо. Малосімейку ж по Толстого, 36 визнано фондом житла соціального призначення. Це означає, що кімнати там не підлягають приватизації. Більше того – не всі нинішні мешканці мають право там жити. Бо не всі підпадають під категорію на соціальний квартирний облік (положення про нього тепер прописані окремо). То куди ж діватися людям?
– Тим, хто не має право на соціальне житло, будуть запропоновані рівноцінні вільні кімнати в інших гуртожитках. І їм буде надана можливість реалізувати своє право на приватизацію житла, – запевняє Інга Капралова, керівник юридичного відділу міськвиконкому.
Незабаром побачимо, як воно насправді буде. Чи знов задля отримання вільних кімнат виселятимуть всіх без розбору людей?
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.