Минулого тижня у Кременчуці зустрічали Президента. Він побував на вагонобудівному заводі, провів нараду у мерії та години зо три виступав перед кременчужанами у Міському палаці культури. Президент пообіцяв «політеху» допомогти у передачі йому приміщення військового госпіталю, розібратись із тим, як освітянам мають виплачувати зарплату під час карантину та присвоїти звання кременчуцьким матерям-героїням, які цього ніяк не дочекаються.
12 листопада Президент Віктор Ющенко нарешті доїхав до Кременчука. На його візит чекали вже кілька разів – і в вересні, і в жовтні, однак кожного разу великі державні справи заважали Гаранту відвідати наше місто. Мабуть, тому у Кременчуці втомились і готуватись до приїзду пана Президента і цього разу особливого «марафету» у місті не наводили. Вздовж доріг, якими він їхав лежало будівельне сміття, бордюри ніхто не білив, розмітку не поновлював, із помаранчевими прапорами не бігав. Щоправда, біля «Візиту» ліхтарі таки поміняли, а ями по вулиці Бутиріна залатали.
– Секретаріат Президента дав команду: там, де Президент буде у вечірні години, поставити потужні лампи. Ми виконуємо, – пояснив «Телеграфу» мер Микола Глухов.
Та найбільше до приїзду Ющенка готувались ДАІшники. Вони стояли вздовж доріг, якими мав їхати президентський кортеж, на кожному метрі. Такої кількості смугастих паличок водії давно не бачили! Кілька світлофорів у центрі міста вимкнули, щоб Президенту не було «червоного». Навіть «жовтий» моргав на одному із найскладніших перехресть, що біля Центрального ринку. «Віддуватись» довелося регулювальнику.
Проблеми поки що не вирішив…
Першим місцем, яке відвідав Ющенко, став вагонобудівний завод. До прибуття Гаранта там готувались до останньої хвилини. Тітонька-двірник намагалась підмести дорогу, якою мав їхати Ющенко, однак їй заважали гості, що прибували. У числі перших з київської свити прибули керівники «Укрзалізниці» – держпідприємства, яке має борги перед вагонобудівниками. Голова цього відомства Михайло Костюк відразу накинувся на президента вагонобудівного заводу Володимира Приходька з якимось журналом, в якому представники вагонобудівного не зовсім приємно відізвалися про «Укрзалізницю».
– А що гарного про них казати, якщо вони завинили заводу за поставлену продукцію біля 100 млн грн, – пролунало у натовпі зустрічаючих.
Про що далі сперечалися столичний чиновник та Володимир Приходько ніхто не чув. Суперечка припинилася тільки тоді, коли представник охорони Президента сповістив: «Ющенко буде за хвилину». Гарант вийшов із потужного джипу, швидко з усіма привітався та попрямував до виробничих цехів. Прес-секретар очільника держави Ірина Ванникова порадила Президенту походити у вагонах, аби телевізійники зняли «красиву картинку». Ющенко дослухався і пройшовся. Загалом він провів на заводі майже годину. Керівник вагонобудівного заводу розповів Президенту про наболілі питання:
– Нам держава завинила 130 млн грн ПДВ, – сказав Володимир Приходько.
Однак згодом заступник голови Державної податкової інспекції Сергій Черкашкин, заявив, що вагонобудівники розробили схему накрутки ПДВ. Ющенкові це не сподобалося: тих, хто «жульнічає з ПДВ» він попрохав карати. У цю мить Гарант подивився на пана Приходька. Той відповів, що податківець просто не в курсі останніх подій. Як з’ясувалося, вагонобудівники вже виграли у суді справу проти податківців і тим самим довели, що вони не застосовують тіньові схеми з ПДВ. Чи розв’яже Президент проблеми вагонобудівників, журналісти так і не почули.
…червоних доріжок не отримав
Другий пункт президентського візиту – мерія. Червоних доріжок тут йому не простелили. Більше того, подекуди у холі преспокійно лежало осіннє листя, «баба Маня» не бігала із ганчіркою кожні п’ять хвилин, біля кнопки ліфту так і залишилося наполовину обідране паперове оголошення, а охочих пообідати у їдальні мерії пропускали без перешкод. Міським же посадовцям та запрошеним на нараду з участю Ющенка, за годину до його приїзду довелося вишикуватись у велику чергу. Вона розтяглася вздовж усього коридору другого поверху, бо кожного пропускали через рамку металошукача.
На нараді Ющенко, звичайно ж «пройшовся» по Тимошенко. Покритикував її за «бездарну урядову політику» та «абсолютно некомпетентний метод управління» і зазначив, що якщо економіка і далі буде розвиватись такими темпами як цього року, Україні знадобиться 5–9 років аби досягти показників 2008-го. « І, не дай Бог, вона переможе у вашому місті чи у вашій області, – сказав Ющенко і додав, – «вона» – це криза».
«Жди меня, только очень жди…»
Після виступу на кременчуцькому телебаченні, де Ющенко розповів, що вважає себе одним з кращих банкирів світу, він попрямував до Міського палацу культури на зустріч з кременчужанами. Пропускали туди без запрошень, прийти змогли всі, хто захотів. Щоправда, організатори заходу, схоже, запрошували переважно «своїх». Тим не менш, зал був майже повний. У захисних масках – одна-дві людини. І це під час карантину, коли проведення масових заходів ще заборонено. Тож або тисяча кременчужан, що прийшли до палацу, це не масовий захід, або повітря, яким дихає Президент – цілюще, і ніяка зараза не пристане. Гарант, як завжди, запізнився. Чекати довелось хвилин 40. Електорат, що нудився, намагалися розважити роликами про гончарство та українську вишиванку, однак це не дуже допомогало. Але Ющенка терплячі кременчужани таки дочекались. Він одразу перейшов до трибуни, з якої без зупинки віщав більше години. Президентську промову час від часу переривали мобілки, котрі нечемні громадяни «забули» вимкнути. Дехто навіть відверто куняв. А даремно. Ющенко розповів про те, яких неймовірно високих економічних показників країна зазнала під час його Президентства, як удвічі зріс бюджет країни, як Україна займає провідні позиції у світі по експорту зернових… Він торкнувся й особистої теми. Розповів, що за час свого президентства переніс 26 операцій по 4 години кожна: «У п’ятницю після роботи я лягав на операційний стіл, а в понеділок ішов на роботу», – сказав він. Залишилось лише дивуватися такій витривалості: у Кременчуці Ющенко відпрацював 9 з половиною годин, переважно, розмовляючи. Під вечір навіть здорові дядьки, що були разом із ним, виглядали втомлено та відверто позіхали, а Ющенко, як «енерджайзер», усе розповідав і розповідав. У залі ж люди, які мирно дрімали під промову, як під колискову, прокинулись, коли Президент почав зачитувати записки, що надійшли до нього. А під кінець зустрічі народ навіть потягнувся до мікрофонів, аби ставити питання. Виникла перепалка, подекуди горлали прямо з місць… Однак, як тільки народ «розкочегарився по-повній», Президент закінчив зустріч, – було опів на десяту, а йому ще повертатись до Києва.
Що Ющенко пообіцяв Кременчуку:
• Колишній військовий шпиталь – під гуртожиток КДУ. Ющенко та Єхануров пообіцяли дати таке доручення уряду у відповідь на прохання «політеха» про передачу йому цього приміщення. Поміж тим міська влада хоче забрати шпиталь під онкодиспансер. І навіть виносить на розгляд сесії питання про те, що якщо приміщення віддадуть на баланс міста, там можна буде розташувати лише медзаклад.
• Матерям-героїням нарешті присвоїти звання. Вже біля двох десятків жінок, чиї кандидатури затвердили у Кременчуці на присвоєння звання мати-героїня, не отримують його, бо наказ має підписати Президент. А відповідні папери вже років зо два не потрапляють йому на підпис. Ющенко пообіцяв, що протягом двох тижнів підпише наказ про присвоєння почесного звання і проконтролює, аби там були кременчужанки. Разом зі званням вони мають отримати близько 6 тисяч гривень.
• Генпрокуратура перевірить, як освітянам мають нараховувати зарплату під час карантину. Президент пообіцяв дати відповідне доручення після звернення кременчуцьких вихователів, які зазначають, що їх змушують безкоштовно відпрацьовувати три тижні карантину. На думку Ющенка, Генпрокуратура має розібратися і дати висновок, як повинна чинити у таких випадках вся бюджетна сфера.
• Президент пообіцяв меру розглянути питання будівництва нового мосту через Дніпро. Це питання гарант обіцяв винести на найближче засідання РНБО. «Якщо РНБО розгляне наші прохання, то можна буде сподіватися, що у держбюджеті на наступний рік буде закладено кошти, які дозволять продовжити розпочаті роботи» – зазначає Микола Глухов. Нагадаємо, що мостове питання застряло у Міністерстві фінансів України і от уже більше року його ніяк не вдається зрушити з місця.
Міліції дісталося «на горіхи»
Ніхто не робить у країні стільки шкоди, як представники силових структур, вважає Президент.
– У нас 9 служб у лампасах ходять. У ліс підеш – генерали ходять, в столовку – генерали. У нас – генерал на генералі. Але, шановні, ви дослужилися до того, що коли мама хоче налякати дитину, обов’язково каже, що якщо вона не буде їсти та слухатися, прийде міліціонер і забере її, – сказав Президент і подивився на начальника міської міліції Василя Овчаренка. Останній немов угруз у крісло.
Та більше всіх дісталося від Президента працівникам митної служби. Ющенко зазначив, що за таку службу державі вони мають «піддаватися анафемі».
Ющенко – проти кременчуцького Леніна
Перебуваючи у Кременчуці Віктор Ющенко висловив здивування, чому у центрі міста досі стоїть пам’ятник Леніну. У відповідь мер Микола Глухов заявив, що така воля громадськості міста.
– Ми робили опитування населення і люди – за нього. Якщо знімати його через бажання окремої невеликої групи людей, то це не правильно, – сказав мер.
Президент готовий уколотися
У Кременчуці Ющенко заявив, що готовий публічно зробити собі щеплення від грипу, щоб таким чином подати приклад усім українцям. Президент зауважив, що сьогодні заспокоюватись рано, оскільки експерти ВООЗ говорять, що друга хвиля епідемії буде набагато складнішою, ніж перша. Тому, за його словами, має відбутись вакцинація, яка на сьогоднішній день повністю програна урядом. Віктор Ющенко зауважив, що нещодавно запитував в урядовців, хто з них прищеплений, і отримав негативну відповідь. Також він доручив керівникам областей розглянути питання щодо скасування карантинних заходів у своїх регіонах, якщо тенденції поширення грипу зменшуються.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.