17 квітня близько 40 мешканців гуртожитків на вулиці Пальміро Тольятті, 4 та 6 зібралися у дворі будинку, щоб визначитися, як спільно захищати свої інтереси. Ці будинки нині належать Крюківському вагонобудівному заводу. «ТелеграфЪ» неодноразово висвітлював проблеми, які вже виникали у тамтешніх мешканців. Так, вагонзавод вимагав від тих, хто не є працівниками підприємства, звільнити кімнати. У грудні минулого року родину Яременків з двома дітьми виселили просто на вулицю – без надання іншого житла. Так суд «потурбувався» про права неповнолітніх. Судові виконавці змусили вивезти речі. Добре, що мерія хоч виділила родині житлову площу у так званому відселенському фонді (призначеному для надзвичайних випадків).
«Під роздачу» ледь не потрапили й учительські сім’ї, які свого часу отримували тут житло за клопотанням Крюківського виконкому. Коли ситуація набула розголосу, освітян усе ж не стали чіпати. Але дві справи на виселення учительських сімей і досі знаходяться у суді…
Отже, дах над головою у відомчому (тобто приватному) гуртожитку – дуже ненадійний. Та мешканці не хочуть миритися із життям «на пташиних правах».
– Наскільки законно гуртожитки включені до статутного фонду ВАТ «Крюківський вагонобудівний завод»? З приводу цього нам слід звернутися до суду з колективним позовом, – таку думку висловив один із учасників зібрання.
Мешканці одноголосно вирішили – писати листи в усі інстанції, починаючи з виконкому і вище, та домагатися передачі відомчих гуртожитків у комунальну власність міста. А як вагонзавод не піде назустріч – судитися. Погодилися гуртом «скинутися» на адвоката.
До дій людей спонукає й те, що відомчі гуртожитки ЗАТ «Укртатнафта» нещодавно були передані у комунальну власність. А це, в свою чергу, відкриває шлях до приватизації кімнат: тобто дозволяє стати власником житла, а не квартирантом у ньому. До речі, у двох колишніх гуртожитках «Укртатнафти» виконком уже дозволив приватизацію.
В той же час вагонзавод ніяк не погоджується віддати свої гуртожитки місту.
Чи передаватиме вагонзавод гуртожитки в комунальну власність?
Євген ХВОРОСТ, голова правління ВАТ КВБЗ:
– Це питання складне. Гуртожитки – власність заводу. Багато хто з людей просився пожити там тимчасово. А тепер виходить скандал, адже виселитися людям нікуди, а нам теж треба надавати житло нашим фахівцям. Однозначно відповісти на це питання не можна. Але якесь рішення, безумовно, слід знайти. Будемо думати. Завод вклав великі гроші у будівництво. Мені шкода людей. Але підприємствам, які поселяли їх тимчасово, слід було далі думати, як поступати з цими жильцями. Наших людей (працівників вагонзаводу - Ред.) ніхто з гуртожитку не виселяє.