Соціальні інспектори перевіряють, чи справді ви такі бідні, як зазначено в довідках

8.10.2009, 10:33 Переглядів: 2 540
Якщо ви приховали реальні доходи, доведеться повернути призначену соціальну допомогу.
Фахівці органів праці та соцзахисту постійно перевіряють правильність нарахування соціальних допомог
Фото: Татьяна Донченко

Соціальні інспектори перевіряють, чи справді ви такі бідні, як зазначено в довідках. Дані звіряють у податковій інспекції. Якщо виявиться, що ви обдурили державу, гроші (субсидію чи інші види соціальних допомог) змусять повернути.

Із настанням опалювального сезону кременчужани масово потягнуться за субсидіями від держави. Для їх отримання люди подають довідки про доходи сім‘ї. Є й інші види соціальних допомог (наприклад, малозабезпеченим сім‘ям, матерям-одиначкам), які призначаються з урахуванням доходів сім‘ї за півроку. Проте бувають такі випадки, коли люди, розраховуючи на підтримку від держави, не декларують свої доходи повністю.

– Служба соціальних інспекторів перевіряє через податкову адміністрацію правдивість наданих заявниками даних про доходи, – розповідає Наталія Герасименко, заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Крюківського району. – Інколи виявляється, що реальний дохід отримувача державної допомоги більший, ніж задекларований (тобто допомога призначена безпідставно або в більшому розмірі, ніж належить), людині пропонують повернути гроші державі в добровільному порядку. Для цього надсилають офіційне повідомлення із зазначенням причин, суми переплати та терміну, у який слід перерахувати кошти на рахунок управління праці та соціального захисту населення. Якщо людина на це не йде, тоді управління звертається до суду. Але, в основному, гроші, все ж, повертають добровільно.

За інформацією пані Герасименко, найчастіше люди не подають довідки по доходи від роботи за сумісництвом та від земельної ділянки (паю). Особливо, якщо земля знаходиться в іншій області. Проте від податкової таке не приховаєш…

В тему

Навіть виплату допомоги на дитину можуть припинити

Ідеться про одноразову допомогу при народженні дитини (12 тис 240 грн – на першу дитину, 25 тис грн – на другу). Але тут критерієм слугує не дохід сім‘ї, а створення належних умов для дитини. Бо бувають випадки, коли соціально неадаптовані матері використовують немовля як джерело доходу. І тоді теж втручається соціальний інспектор. Якщо виявлять, що мати не купила дитині необхідні речі, не створила належних побутових умов, виплату допомоги теж можуть припинити.

– У цьому році таких випадків не було, а загалом у нашій практиці такі міри щодо однієї з сімей довелося застосувати. Потім мати створила належні умови для дитини, і виплату їй відновили, - розповіла Наталія Герасименко.



 
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 45 від 7 листопада 2024)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх