До кременчуцької дитячої лікарні Дід Мороз прийшов зранку 31 грудня – відкривати два сучасні приміщення. Першим із них була централізована пральня, яка обслуговуватиме не тільки «своїх», але й першу, третю та п‘яту лікарні.
– Тримати при кожній лікарні пральню із власною котельнею на газовому паливі не економно, – каже міський голова Микола Глухов. – Тому ми вирішили об‘єднати їх в один централізований комплекс, який працюватиме на електроенергії. Таким чином у рік буде економитися близько двох мільйонів гривень. І ці кошти залишатимуться у медичній галузі – для обладнання та інших потреб.
Аби втілити проект у життя знадобилося 500 тис грн. За словами мера дуже допоміг у роботі керівник ВАТ «Полтаваобленерго» Володимир Чернявський – все було зроблено вчасно, а багато що – «в борг».
Другим передноворічним подарунком для медицини Кременчука став діагностичний центр магнітно-резонансної томографії* (МРТ). Його обладнали томографом AIRIS II. Цей сучасний апарат коштує близько 1,5 млн грн. Він зручний при обстеженні дитини – дозволяє, щоб під час процедури мати була поруч (вона може тримати своє чадо за руку). Раніше хворі кременчужани (30-40 чол. на місяць) мали їздити на обстеження у Полтаву, або у Світловодськ. Тепер ця необхідність може відпасти. За словами інвестора, Олександра Лісицина, вартість проходження процедури на МРТ буде на рівні Полтави (від 400-600 гривень). Щодо малозабезпечених кременчужан, то підприємець пообіцяв щомісячно надавати 20 талонів на безкоштовну процедуру. Розподіляти їх будуть у міськздороввідділі.
Перших пацієнтів-клієнтів у центрі зможуть прийняти вже з 15 січня, коли будуть остаточно вирішені всі «паперові питання», тоді ж буде відома точна вартість кожної процедури.
Найближчим часом для кременчуцьких лікарів проведуть семінар, на якому харківські фахівці пояснять можливості цього нового для міста апарату.
– На даному етапі укладаються договори з медцентрами в Україні (Харків, Київ), Німеччині, Ізраїлі, – говорить Олександр Лісицин. – Якщо клієнт хоче, щоб розшифровку отриманих даних зробив не місцевий фахівець, а більш кваліфікований, то можна буде це зробити не виїжджаючи з Кременчука.
Валерій ЛИТВИНЕНКО, начальник міського відділу охорони здоров‘я:
– Це не просто – захотів, прийшов і сказав – «зробіть мені МРТ!». Лише за направленням лікаря, який до цього вже провів обстеження на УЗІ. Тут не має бути потоку. Це стосується пацієнтів травматологів, нейрохірургів, неврологів, онкологів. Встановлений у Полтаві томограф – більш функціональний.
Словник: знімки, які отримують за допомогою МРТ, дають інформацію з багатьма подробицями про стан організму пацієнта, що дозволяє виявляти багато захворювань на ранніх стадіях, коли звичайне рентгенівське обстеження ще не показує жодного порушення. За допомогою сучасних комп’ютерів можна зробити точну тривимірну модель будь-якого органу, побачити його у розрізі. Лікар отримує цінну інформацію.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.