Згідно із рішенням суду, берег Дніпра позбавили водозахисних смуг. Автозаводський суд за позовом підприємства «Кременчуцька торгова гільдія» скасував рішення виконкому, яке визначало їхні межі. Саме рішення було ухвалене мерією ще у 1998 році. А скасувати його вирішили аж через 10 років. Причиною скасування стали суто технічні нюанси. Підприємство «Кременчуцька торгова гільдія» на площі 2 га збирається розташовувати етнографічний парк. Як пояснює начальник відділу землекористування мерії Тетяна Дворова, частина території, де планують розташувати парк, припадає на водозахисну зону. А це означає, що існують обмеження на будівництво певних об’єктів, наприклад, не можна звести автостоянку. Однак якщо рішення, яке визначало межі водозахисної зони скасоване, то зникають й обмеження на будівництво. У мерії вважають, що рішення, яке було прийнято виконкомом у 1998 році і нещодавно скасовано у суді, цілком законне. І минулого тижня перезатвердили його ще раз, аби берег не залишився без чітких меж охоронної зони.
Разом із тим, претензії до ще одного рішення, яке регулює межі водозахисної смуги, має й природоохоронна прокуратура. І знову ж таки - через суто технічні моменти, зазначають у відділі землекористування виконкому. Пані Дворова каже, за її даними прокуратура подає протест через звернення місцевого дачного кооперативу «Металург», що має близько 50 га на березі Дніпра у власному користуванні. Але якщо протест задовільнять, і берег Дніпра на цій ділянці залишиться без меж водозахисної смуги, там не буде обмежень на будівництво. Приймати чи ні протест прокурора: 22 вересня це вирішать депутати на сесії міськради.
Коментар
Як міський голова ставиться до того, що рішення мерії, яке було ухвалене 10 років тому, раптом оскаржили у суді?
Микола Глухов, мер Кременчука:
– Якби суддя, розглядаючи справу, залучав до процесу працівників виконкому, такого не сталося б. Адже перекреслюється робота усього наукового інституту, бо проекту - 10 років. Якщо так уже сталося, ми вирішили на виконкомі ухвалити рішення з урахуванням рішення суду, але стосовно однієї ділянки, а не всього, що є. Ми доводимо до відома керівництва судів, щоб усі питання, які стосуються інтересів територіальної громади, обов‘язково розглядалися із залученням працівників виконкому.
– Чому ви не подавали апеляцію на рішення суду?
– Нас поставили вже перед фактом, коли пройшли терміни оскарження. Тепер звертатимемося до прокурора, щоб він виступив в інтересах держави щодо поновлення термінів оскарження рішення суду.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.