У Кременчуці мітингували та крали бюлетені

11.02.2010, 22:44 Переглядів: 1 969
Вибори не обійшлися без шуму та казусів. Проте саме голосування відбувалося більш-менш тихо..
Фото: Дмитрий Бабец

І результати волевиявлення кременчужан не стали несподіванкою.
Як і в першому турі , більшість мешканців віддала свої голоси за Віктора Януковича. Він випередив Юлію Тимошенко на 2,74% (це три тисячі голосів). До речі, Кременчук є єдиним округом в області, де переміг біло-блакитний кандидат.

У Кременчуці побільшало виборців

У день виборів всі виборчі дільниці відкрилися вчасно – о 8 ранку. Усі члени комісій з’явилися на роботу. Цікаво, що у списках, поданих на другий тур виборів, значилося 179,2 тис виборців, повідомив секретар окружної виборчої комісії (ОВК) Михайло Майборода. Під час першого туру виборів у списках було 175,6 тис виборців – тобто на 3,6 тисяч менше. Отже, нарешті з’ясувалося, скільки людей «загубили» органи Держреєстру під час першого туру.  

До речі, у Кременчуці у другому турі виборів  взяли участь у голосуванні 114 439 виборців (64,3%). Це майже на 2 тисячі виборців більше, ніж 17 січня.

У судах ажіотажу не було

У порівнянні з першим туром виборів, у судах Кременчука було доволі тихо і спокійно. Так, у Автозаводському районному суді розглянули у день виборів 124 заяви тих, хто не знайшов себе у списках виборців (і 13 серед тижня), ау Крюківському – 33 (і 9 серед тижня). У секретаріатах судів зазначили, що 17 січня заявників було у 3-4 рази більше.

На вибори  – зі  «свіжим» паспортом

У день виборів 90  кременчужан «освіжили» свої паспорти або отримали нові. Паспортні столи на виборах працювали і на вихідних – щоб ніякі проблеми із паспортом не завадили виявити свою волю – чи то стара фотокартка, чи то відсутність паспорту.

Зона – по-швидкому – за Тимошенко  

Об 11.00 голосування у кременчуцькій 69-й колонії вже завершилося. 914 (із 1196) засуджених віддали свій голос за Юлію Тимошенко. Працівники установи пояснюють такий вибір, перш за все, нестачею жіночої уваги. Двоє із голосуючих розповіли, що свій вибір за ґратами роблять щонайменше втретє, і завжди за одного кандидата. «Мені Господь сказав, що Юлія Тимошенко буде Президентом України», – сказав один із засуджених.
За словами начальника установи Миколи Івка, у колонії переважна більшість засуджених – із Полтавщини.  

БЮТу заважав потяг

Фото: Дмитрий Бабец

У день виборів, близько 11 години, місцеві представники  БЮТ заявили, що товарний потяг на Чередниках перегородив підхід до дільниці.

– На цій дільниці у першому турі більшість виборців проголосували за Тимошенко. А тепер не можуть проголосувати. Люди приходять до переїзду, чекають і йдуть додому. Ми вже півгодини не можемо домовитися, щоб прибрали його з переходу, – заявив представник виборчого штабу Юлії Тимошенко у Кременчуці.

Акція протесту на виборчій дільниці

Люди погрожували, що не підуть голосувати, поки їм не зроблять перерахунок за опалення.
Фото: Дмитрий Бабец

Народні маси сколихнули зовсім не кандидатури у бюлетенях, а більш буденні питання.  

Об 11 ранку близько 150 чоловік мітингували біля виборчої дільниці № 74, розташованої в школі № 16 (Занасип). Люди заявили, що не підуть голосувати, поки їм не зроблять перерахунок за опалення і вимагали мера міста Миколу Глухова.

– Ми вимагаємо зменшити тариф за тепло... Ми, мешканці будинків по вулиці 50 років СРСР платимо різну і зависоку ціну за 1 квадратний метр опалення... У нас в будинку №31 – 9,80 грн, а тариф по місту становить 6,38 грн... Не потрібна нам нова котельня і такі розцінки... У нас за 3-кімнатну квартиру вийшло 857 грн у грудні і 1000 грн у січні... Скоро місцеві вибори, то влаштуємо Глухову «кузькіну мать», – про це казали обурені мітингувальники.

Це вже не перша акція протесту в цьому мікрорайоні. Третього лютого люди теж мітингували і збирали підписи під листами зі зверненням до мера та в інші інстанції. («ТелеграфЪ» № 5 від 4.02.10). Нагадаємо, жильці заявили: якщо оплату їм не перерахують до виборів, вони влаштують акцію протесту на виборчій дільниці, що й було зроблено. До мешканців будинку № 31 по вулиці 50 років СРСР долучилися й жителі з сусідніх будинків: вони теж вважають, що тариф на тепло завищений.

Справа в тому, що в цьому мікрорайоні два роки тому була встановлена нова котельня і комп‘ютерна система обліку витрат тепла. Теплолічильники є в кожному будинку, і оплата на квадратний метр розраховується за фактом споживання тепла. Людям обіцяли, що це дасть економію. Однак у деяких будинках вийшло зовсім навпаки.

І жильці сумніваються, що оплата нараховується правильно. А також пред’являють претензії до «Теплоенерго», що жоден мешканець будинку не буває при знятті показань лічильника, мовляв, працівники підприємства до нього не підпускають.  

На мітингу були присутні представники міліції та СБУ, однак ні в що не втручалися. Адже люди не загороджували вхід до виборчої дільниці і не заважали голосуванню.

Близько першої години дня люди розійшлися. Ніхто з представників міської влади так до них і не прийшов. Відомо також, що в п‘ятницю, під час наради в мерії, міський голова Микола Глухов доручив розібратися в ситуації з оплатою за опалення (до нього дійшла скарга мешканців будинку №31 на Занасипі).

За дорученням мера ситуацію з оплатою тепла у будинку скаржників зараз з‘ясовує КП «Теплоенерго» спільно з управляючою компанією «Добробит». Про це повідомив «Телеграфу» Олександр Любенко, начальник управління житлово-комунального господарства. Анатолій Кичигін, головний інженер КП «Теплоенерго», заявив, що взяв ситуацію у будинку №31 по 50 років СРСР під свій особистий контроль. За його інформацією, фахівці КП «Теплоенерго» спільно з «Добробитом» обстежили будинок, йдеться про регулювання параметрів тепла.

Довідка: Розрахунковий (нормативний) тариф  в опалювальний сезон по місту складає 6,38 грн (якщо оплата розбита на рік – це 3,18 грн). У 57 будинках, яким подає тепло КП «Теплоенерго», встановлені прилади обліку.  За даними КП «Теплоенерго» за три з половиною місяці (жовтень-січень), лише в 5 будинках не виходить економії тепла порівняно з розрахунковим тарифом. В деяких будинках економія доходить до 25-35%.

Виборча терапія: бюлетені до пігулок

Ця делегація у білих халатах не лікарі, а члени виборчкому.
Фото: Дмитрий Бабец

Хворі, що перебували на стаціонарному лікуванні в третій міськлікарні голосували прямо у палатах. І бюлетені, і скриньку для голосування туди доставляли члени виборчої дільниці.  На виборчкомі у лікарні, обхід пацієнтів почали  вже о пів на дев’яту. Першими президента обирали у відділенні кардіології. Місцевим пацієнтам нервувати не можна – багато хто лише нещодавно переніс інфаркти та інсульти, і ще не встиг оговтатись.

– Ну, як у вас настрій, – питали члени комісії хворих, заходячи до палати.

– А як вам наша явка? – жартували у відповідь пацієнти на койках.

Хтось був у доброму гуморі, хтось лежав у ліжку і ледь відповідав на питання. Одній жіночці навіть важко було дотягнутись до паспорту, аби пред’явити його виборчкому. А пацієнтці з сусідньої палати навпаки, аби хоч із кимось побалакати:

– Оце думала-думала, немає ж на Україні за кого голосувати. З найгіршого обираємо краще. От був би з Білорусі Лукашенко – і молочко б у нас було, і порядок...

А от до тих,  хто перебував у реанімаційній палаті кардіології, виборчком не пішов – медики не дозволили, бо це небезпечно.

Не голосували й  інші пацієнти кардіології: багато хто не знайшов себе у списках.

– Я такого безладу у списках не очікувала, – дивувалася член виборчкому, демонструючи наданий їй список. – Бачите, з відділення й половини не проголосувало…

Голосування у лікарні пройшло до обіду:  на одне відділення потрібно з годину, а  таких у медзакладі – чотири. Загалом, із 83 пацієнтів проголосувало 64, ще на дільниці свої голоси віддали 16 членів комісії. За підсумками голосування, лікарня обрала президентом Тимошенко, а Віктор Янукович поступився їй 14-ма голосами.

Мер Кременчука проголосував за Януковича

Фото: Дмитрий Бабец

Мер Кременчука Микола Глухов віддав свій голос за кандидата в Президенти України Віктора Януковича. На підтвердження цього мер показав свій виборчий бюлетень журналістам.

– Я думаю, завтра почнуться зміни в нашій державі. Дуже хотілося б, щоб так було, – прокоментував Микола Глухов свій вибір.

Мер голосував на виборчій дільниці,  розташованій у школі № 20.

Помолився… і на вибори

Мешканці Крюкова голосували в одному з приміщень Свято-Успенської церкви.
Фото: Дмитрий Бабец

Хоча церква відокремлена від держави, однак у Кременчуці політика таки взяла гору над релігією: мешканці Крюкова голосували за Президента в одному з приміщень Свято-Успенської церкви.

– Це приміщення недільної школи. Тут проходять трапези, зупиняються священики, що приїжджають з інших регіонів, проводяться свята, – розповіли «Телеграфу» у церкві.

Напис «Христос воскрес», зображення святих, Ісус, якого розпинають, мудрі вислови, на кшталт, «не суди та не судимим будеш» доволі дивно виглядали поруч із виборчими кабінками, урнами, бюлетенями та виборцями.

– Такої дільниці ви більше ніде не побачите, – розповіла нам голова комісії. – Нам надали це приміщення, бо іншого поблизу немає. Найближче зайняте під іншу дільницю, але якщо нас із нею об’єднати, буде надто велика. Однак наскільки я знаю, Владика незадоволений, що ми працюємо тут, і, мабуть, подібне відбувається у цій будівлі останній раз.

Міліція Полтавщини не зафіксувала значних порушень під час виборів

Міліція не зафіксувала значних порушень під час виборів. Про це журналістам повідомили в ЦГЗ ГУ МВС України в Полтавській області.

За їхніми даними, о 20 годині всі виборчі дільниці закрилися. Порушень правопорядку не допущено.

Виборчі приколи

«Несуни» бюлетенів: один – на сувенір, інший – ненароком

На виборчій дільниці № 16 (приміщення технічної бібліотеки на вулиці Щорса) виборець намагався винести бюлетень. Міліція затримала «несуна». Ним виявився 27-річний кременчужанин, який представився журналістом.

– Він кинув в урну білий аркуш паперу, а бюлетень забрав собі. Це побачили виборці. Провівши з ним бесіду, ми з’ясували, що він не мав злочинного наміру. Каже, що взяв бюлетень як сувенір. Складено протокол, але за даним фактом чоловіка не будуть притягати до кримінальної відповідальності, – сказав заступник начальника міськуправління міліції Денис Захарченко.

Ще одного «несуна» бюлетеню затримали на виборчій дільниці № 34 (приміщення КІДУЕП). З’ясувалося, що чоловік, отримавши бюлетень і не заходячи в кабінку, вирішив повернутися в машину за ручкою.

Під час другого туру дільничні комісії не дорахувалися  5 бюлетенів - комусь таки пощастило на сувеніри.

У Полтаві п’яний виборець «закусив» бюлетенем

Незвичайний випадок  стався на одній із полтавський виборчих дільниць. Вже о 9-й годині туди заявився виборець «під шафе».

– Йому видали бюлетень, однак він попрохав допомогти йому проголосувати, бо сам поставити відмітку не зможе, – розповіли «Телеграфу» у прес-службі облуправління міліції. – Чоловікові пояснили, що це протизаконно. Він пішов до кабінки, де знаходився декілька хвилин.  Потім вийшов звідти, однак попрямував не до урни з бюлетенями, а до виходу. Члени дільниці перегородили йому дорогу, і пояснили, що за межі дільниці бюлетень виносити не можна. На це чоловік відреагував нецензурними словами на адресу виборчкому, після чого зім’яв в руках бюлетень, засунув до рота, трохи пожував і виплюнув.

Тут уже втрутилися правоохоронці – вони затримали чоловіка та склали два протоколи. Один – по факту дрібного хуліганства, інший – за появу в нетверезому вигляді у громадському місці. А пожований бюлетень виборчком додав до інших та визнав зіпсованим.

Однак на цьому пригоди п’яного виборця не скінчились. Після обіду він знову завітав на цю ж дільницю. Як виявилось, він просто подумав, що забув проголосувати, бо про ранковий інцидент нічого не пам’ятав. Проте члени комісії цього разу чоловікові відмовили – свій бюлетень він уже використав. Коли останній пригадав свої пригоди, сказав, що про пожований бюлетень не жалкує і пояснив: прийшов на дільницю «під градусом» бо напередодні святкував день народження друга.

У сусідів

БЮТівці кажуть, що регіонали купляли голоси виборців

Прибічники Тимошенко у Полтаві заявили, що на одній із дільниць начебто спіймали трьох молодиків, які купляли голоси виборців. Як зазначили у прес-службі обласного штабу БЮТ, у чоловіків вилучили мобільні телефони та фотоапарати зі знімками бюлетенів, у яких галочки були проставлені навпроти прізвища Віктора Януковича.

Скільки було таких знімків, БЮТівці не уточнили, однак зазначили, що не оскаржуватимуть результати виборів на цій дільниці.

В тему

Надоша може стати нардепом

Екс-депутат Верховної Ради, екс-мер Олег Надоша може повернутися в крісло нардепа. На виборах у 2007 році він був у списку Партії регіонів під № 183. Тоді в парламент пройшло 172 представники Партії регіонів.

Пізніше сам Олег Надоша заявляв, що у разі формування коаліції на чолі з Партією регіонів багато нардепів підуть працювати в уряд, а він знову повернеться до парламенту. Однак коаліція була сформована на основі БЮТ та НСНУ.

Тепер, коли новим Президентом стане Віктор Янукович, і він не розпустить Верховну Раду, то багато депутатів підуть працювати в уряд. Звільнені місця займуть наступні за списком кандидати в депутати, в тому числі й Олег Надоша.

Що Янукович обіцяв Кременчуку в разі перемоги на виборах

Перебуваючи у Кременчуці 5 листопада минулого року, кандидат у Президенти Віктор Янукович підписав з мером міста Миколою Глуховим договір про зобов‘язання перед громадою Кременчука.

У разі перемоги на президентських виборах Віктор Янукович зобов‘язався:

– виділити 21 млн грн для завершення проектних робіт з будівництва мосту в Кременчуці і надалі сприяти у питанні його будівництва;

– допомогти з виділенням коштів з Держбюджету на будівництво в місті дитячого садка-школи;

– допомогти в реалізації реформування ЖКГ міста;

– сприяти передачі будівлі колишнього Кременчуцького військового шпиталю, що належить Міноборони, під приміщення міського онкодиспансеру.



 
Автор: editor
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
Читайте також:
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 45 від 7 листопада 2024)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх