Наскільки неупереджені депутати щодо земельних питань?

10.03.2005, 13:03 Переглядів: 2 614
Ситуацію коментує начальник управління земельних ресурсів Валентин Шльопін..
Фото: Дмитрий Бабец

Ситуацію коментує начальник управління земельних ресурсів Валентин Шльопін.
-  Валентине Івановичу, на міську раду покладений обов’язок виділяти землю. Наскільки компетентно, на вашу думку, діють у вирішенні земельних питань депутати Кременчуцької міської ради?
- Всі питання проходять певний порядок підготовки, виписаний Земельним кодексом. На кожному проекті про виділення землі – вісім – дев’ять віз, в тому числі нашого управління, управління архітектури, юридичного управління, профільної депутатської комісії з питань землекористування та екології. Не можу сказати, що якесь питання пішло на раду без підготовки. Візує й депутат по округу, хоча це не передбачено законом. Але такий порядок ввела міська рада. В принципі, це правильно: депутат має знати, що знаходиться в нього на окрузі. Але інколи депутати недостатньо сумлінно ставляться до питання доцільності чи недоцільності виділення землі. Тобто їхні відмови бувають неаргументованими і носять суб’єктивний характер. Якщо відмова ради не обгрунтована законом,  людина має право звернутися до суду.
- Чи згодні ви з тим, що в міській раді існує міцне депутатське лобі із вирішення земельних питань?
- Я б так не сказав. Але є випадки, коли депутат керується позою, а не позицією. Бо за суб’єктивним підходом нічого, окрім порушення законодавства або створення ситуації, коли підприємець не сплачує за землю, немає. Наприклад, двічі на останніх сесіях знімається з розгляду питання про виділення землі сільськогосподарському підприємству “Атланта”. Йому передало землю інше підприємство, яке користувалося нею на законних підставах. Депутат Огородніков ініціював зняття з розгляду цього питання. Це фактично дозволило “Атланті” не платити за землю, зайняту її посівами. Такі факти суперечать закону, і я буду проти них виступати.
- Чи багато у раді депутатів, які намагаються вирішити власні земельні питання?
- Я б так не ставив питання. Рада працює колегіально. Якщо і є лобіювання, то воно не явне. Депутати можуть об’єднуватися і якісь питання не узгоджувати… Це й депутатська комісія з земельних питань, комісія з торгівлі та підприємницької діяльності, депутати Гаріфов, Маханькова. Останнього разу відмовили підприємцю виділити землю під кіоск. Кіоск знаходиться біля ринку, де господарює Маханькова і їй це не подобається. Я мав з нею розмову, але питання не вирішилося. Подібна ситуація була у Маханькової з гаражним кооперативом у неї на окрузі. Вона не візувала рішення, але ж кооператив існує багато років, і ці гаражі ніхто звідти не винесе. Вони стоятимуть, але за землю ніхто не платитиме! Чим же керується тоді депутат: бажанням наповнити бюджет чи своєю особистою думкою?



 
Автор: editor
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 25 від 20 червня 2024)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх