ЖЕДівцям соромно перед мешканцями

25.03.2005, 11:03 Переглядів: 2 569
Працівники домоуправління “Темп”, що підпорядковується КГЖЕП “Крюківське”, обурені відсутністю матеріалів для ремонтів та постійною затримкою зарплати. Вони вважають об’єднання ЖЕДів у крупні підприємства неефективним..
Працівники домоуправління “Темп” вивчають “корінці” зарплат. Самі гроші затримуються.
Фото:

Домоуправління “Темп” - колишній ЖЕД №13 (до укрупнення й об’єднання ЖЕДів у комунальні госпрозрахункові житлово-експлуатаційні підприємства – КГЖЕПи). За інформацією його працівників, яка пролунала на профспілкових зборах, до моменту реформування комунальної системи в місті їхній ЖЕД, яким керував Володимир Дорошев, тримався на плаву. Були необхідні матеріали для ремонтів, оперативніше виконувалися заявки мешканців, вчасно виплачувалася зарплата. Сусідні ж комунальні контори “тонули”, загрузнувши у боргах. Після об’єднання міських ЖЕДів (нагадаємо, воно відбулося в 2002 році) ситуація різко змінилася. КГЖЕП “Крюківське” було утворене на базі ЖЕДів №6, 7 і 13. І відтоді два “малозабезпечені” ЖЕДи потягли свого більш-менш благополучного сусіду за собою на дно. “Кому було вигідне об’єднання, Глухову чи Єгорову (екс-віце-мер – прим. ред) – ми досі не знаємо!” – запально говорили на зборах працівники. Вони нарікали на свої біди, що обертаються проти населення, яке мають обслуговувати: “Ні матеріалів, ні інструментів немає – усе несемо своє! Навіть паршивих чобіт нема – одні на все об’єднання! Нам соромно перед людьми. Виходить, що Крюків – Богом забутий район.” Методам господарювання нинішнього керівництва КГЖЕП “Крюківське” (начальник Михайло Шевчук) підлеглі дивуються: навіщо гнати техніку через усе місто на заправку “Лариса”, що біля понтонників. Хіба так економлять? Слюсарі, сантехніки, двірники  домоуправління скаржаться і на відсутність елементарних умов праці: вони не мають побутової кімнати, щоб перевдягтись.
Затримки заробітної плати на півтора – два місяці, як кажуть працівники домоуправління “Темп”, стали для них постійним явищем. Врешті, профспілкові збори ЖЕДівці зібрали для того, аби в управлінні житлово-комунального господарства їх нарешті почули. Офіційна міська профспілка комунальників працівників “Темпу” не підтримала.

ЖЕДівці борються з податківцями

Начальник управлінння житлово-комунального господарства вважає об’єднання ЖЕДів правильним кроком. На його переконання, комунальні підприємства “лягли” завдяки подвійному оподаткуванню: вимозі сплати підприємствами, що працюють на єдиному податку, ще й 32% до Пенсійного фонду.

- На даний момент в нас п’ять КГЖЕПів (укрупнених житлових об’єднань, які складаються з домоуправлінь – ред.), всі беруть кредити на зарплату. Це – збитки, але людина має право на зарплату і ми повинні її віддати, - коментує ситуацію Микола Польщиков. – Ми навіть не можемо нині віднайти гроші, щоб облаштувати побутові приміщення у тому “Темпі”, де ви були! Бо якщо постає питання, чи ремонтувати ветерану дах, який протікає, чи робити побутове приміщення, то ремонтуватиметься дах!
- Чи дійсно ситуація в Крюківському КГЖЕП – найгірша в місті?
- Так. Поясню: КГЖЕП “Молодіжне”, скажімо, створювалося на основі трьох ЖЕДів, які працювали без збитків. Всі ж три ЖЕДи, об’єднані в КГЖЕП “Крюківське”, в тому числі й нинішній “Темп” (хоча справи в ньому йшли ліпше, ніж в інших), мали збитки. Нині збитки КГЖЕП “Крюківське” складають майже 800 тис. грн.
- Чи перевірялося на рівні УЖКГ цільове використання коштів КГЖЕП “Крюківське”?
- Щомісячно комунальні підприємства здають звіти, ми їх аналізуємо. Раз на квартал проводить балансову комісію виконком.
- Тоді питання. Люди говорили про заправку техніки, яка здійснюється чомусь на заправці “Лариса” на іншому кінці міста. Хіба це узгоджується з економією коштів?
- Узгоджується. “Лариса” погоджується давати пальне у борг, інші – ні. Спеціально техніку на заправку не ганяють, а заправляють попутно. Я вважаю, що це нормальна поведінка керівника КГЖЕП.
- Працівники “Темпу”, судячи зі стану справ у своєму домоуправлінні,  вважають, що укрупнення ЖЕДів три роки тому було недоцільним. Можливо, цей крок дійсно хибний і нічого не дав населенню?
- Якби не було об’єднання, всі три ЖЕДи на Крюківській стороні розвалилися б ще рік тому. Розвалилися б і інші ЖЕДи в місті. Вважаю, що реформування ЖЕДів з переходом на сплату єдиного податку було вчасним. Ми зекономили дев’ять мільйонів гривень. Але хіба ми могли передбачити, що платників єдиного податку примусять платити ще й 32% до Пенсійного фонду? Нині ми (саме КГЖЕП “Крюківсьске”) намагаємося повернути собі  переплачені податки, адже в єдиному податку закладені і відрахування до Пенсійного фонду. Ми подали відповідну заяву до суду.

P.S. Cуд за переплачені податки до Пенсійного фонду – прецедент, принаймні для Кременчука. Інший спосіб зробити ЖЕДи багатшими комунальники бачать у підвищення тарифів за квартплату. Це – тема окремою розмови (див. стор. 2)



 
Автор: editor
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 25 від 20 червня 2024)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх