У вівторок зранку, перед початком сесії міськради біля будівлі мерії вишикувались мешканці Крюкова. Чоловік зі сто – породіллі, вагітні, жінки, що вже народили або хочуть народжувати у Крюкові, їхні чоловіки – всі прийшли протестувати проти закриття пологового відділення при другій лікарні.
– Моя дитина померла б, якби мене потрібно було везти до міського пологового будинку, – розповідає кременчужанка Наталія Шевченко. – П’ять хвилин вирішували все – мене з дому одразу ж доставили до другої лікарні та поклали на операцію. А я була на 39-му тижні вагітності, останнє УЗД показало, що все нормально…А тут почалась кровотеча, передчасно відійшла плацента. Потім мені сказали, що якби доставили на п’ять хвилин пізніше, дитина б померла – вона б задихнулася. Тож якщо б нас повезли через міст, то я б її втратила. І таких, як я, багато. Якщо відійшли води, почалась кровотеча, транспортування через міст, по ямах та у пробках, може бути згубним!
– Я вже народила у пологовому, що у Крюкові, двох діточок, без будь-яких проблем, і третього хочу там народити, – ділиться із нами майбутня мама Юлія Василенко. – Зараз я на 39-му тижні вагітності. Основна причина, через яку я проти закриття цього відділяння – це міст. В останній момент можуть бути різні випадки, і фатальні у тому числі. Життям дитини ризикувати не можна.
«Не дадим закрыть роддом, мы детей рожаем в нем», – скандували жінки під мерією, тримаючи плакати на кшталт «Наши власти творят страсти», «Тяжело в стране такой, где не слышат голос твой».
Представники влади до пікетників так і не вийшли, втім, як і минулого разу, коли влітку жінки простояли дві години на спеці. Єдиний, хто до них підійшов – нардеп Олег Бабаєв. Почувши, що породіллі говорять про Крюківський міст, одразу ж підхопив свою улюблену тему про міст та дороги. Однак потім жінки повернули його до теми пологового:
– Та річ там навіть не в економії грошей, – розповіли вони. – Там на комунальні платежі потрібно тисяч 45, і на зарплату хай 500 тисяч на рік. Однак персонал же не скорочуватимуть. А те, що обладнання туди не купують – так проблема ж назріла не сьогодні, про це вже давно йде мова. Чого його не придбають? І від спонсорської допомоги головний лікар другої лікарні відмовився. Пологове відділення знищують спеціально, – поділились вони із нардепом.
Нардеп підтримав обурених жінок. На сесії міськради він виступив із тим, аби не поспішати із закриттям пологового будинку. А при міськраді створити комісію, яка довивчить це питання. І попросив не затягувати із висновками.
– Основне питання – у нас поганий Крюківський міст. Він в аварійному стані. Якщо його закриють, де народжувати? Їхати через Світловодськ? Щодо другого питання – фінансів, то я готовий йти і домовлятись.
До речі, до самого закриття залишилось небагато – наказ про закриття відділення вже є, у травні воно має припинити свою діяльність. Якщо, звісно, комісія, що паралельно вивчатиме це питання, не дасть іншого висновку. У цьому разі наказ скасують.
Цифра
156 акушерських ліжок у Кременчуці і Кременчуцькому районі
136 акушерських ліжок має бути за нормативом
20 ліжок потрібно скоротити
25 ліжок у пологовому відділенні другої міськлікарні
(4 ліжка додадуть міському пологовому будинку після закриття відділення у Крюкові, повідомляє головний лікар міського пологового будинку Ярослав Прокопчук.)
Медпрацівників працевлаштують
Головний лікар міського пологового будинку Ярослав ПРОКОПЧУК:
– Весь персонал, який звільниться, буде працевлаштований (за бажанням) або в пологовому будинку, або у жіночій консультації другої міськлікарні. У пологовому будинку сім вакантних посад лікарів. Планую зробити третю додаткову чергову бригаду. Тоді цілодобово чергуватимуть три лікаря-гінеколога плюс неонатолог і анестезіолог. Зараз же чергують два акушера-гінеколога. Якщо ж на операцію вони йдуть обидва, у приймальному відділенні нікого не залишається.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.