Даний випадок трапився у березні цього року. Двомісячної дитини не стало, а п’яна мати не одразу збагнула, що її дитя вже захололо.
У цієї жінки з Ялинців вже було троє дітей, поміщених органами опіки в інтернати. В березні вона з двомісячним малям потрапила до дитячої лікарні: напувала дитину сирим коров’ячим молоком. В результаті – розлад травлення. Дитина потребувала подальшого лікування, та мати втекла з лікарні разом із малям. Вдома на неї чекала подруга з пляшкою горілки. Доки матуся “відпочивала”, її дитина померла. Трапилося це наступного ж дня після втечі жінки з дитиною з лікарні. Судово медична експертиза встановила синдром раптової смерті (такий діагноз виставляють дітям першого року життя). В оселі жінки того березневого дня було холодно – всього дев’ять градусів. Цей фактор міг спричинити синдром раптової смерті, стверджує заступник головного лікаря дитячої лікарні Валентина Бондар. Навряд чи жінка була б покарана за законом за недбале ставлення до дитини. Втім, вона сама підписала свій вирок, переживши маля усього на п’ять днів: отруїлася алкогольним сурогатом.
Примхи діючого законодавства: суд позбавляє батьківських прав лише відносно конкретної дитини. Тобто, якщо жінка народить інше маля, вона вважається його законною матір’ю. До того як органи опіки та піклування відберуть дитинку в горе-мами, вона може зробити з нею що завгодно. Або не робити нічого і дати померти.
Цю родину називають благополучною. Дитина була бажаною, батьки її доглядали. За свої неповні два роки життя дівчинка практично не хворіла. Фатальним стало пізнє звернення батьків за медичною допомогою. П’ять діб батьки лікувати її вдома, не викликали ні швидку, ні лікарів. “Практично я приїхала на труп, - згадує завідувачка педіатричного відділення дитячої поліклініки №2 Катерина Яковцова. – Дитина була в агонії. 45 хвилин її тримали на апараті штучного дихання в реанімації, але дихати вона не могла”. Медики припускають, що причиною пізнього звернення могли бути побоювання батьків за свій бізнес, пов’язаний із продуктами харчування. Тобто загрози, що санстанція заборонить торгівлю.
Дев’ятирічний хлопчик-інвалід потрапив до лікарні у вкрай важкому стані. Він був виснажений фізично та брудний. Медики кажуть, що на дитині, яка не може себе обслуговувати, були кілограми калових мас. У лікарні хлопця відмили, виходили, відгодували. Медики підготували звернення до органів опіки та піклування з тим, щоб у подальшому дитину-інваліда влаштували до інтернату. Та несподівано з’явилася мама (теж інвалід), наполягаючи, щоб її дитину виписали та відпустили додому. Наразі вона не позбавлена батьківських прав. Народила другу дитину. У цій історії, напевне, крапку не поставлено. Залишається тільки сподіватися, що позбавлення батьківських прав випередить біду, що може трапитися у будь-яку мить…
«Батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її
фізичний, духовний та моральний розвиток.», зазначено у ст. 150 Сімейного Кодексу України. «Конвенція про права дитини», ратифікована Україною (ст.24), передбачає право дитини на користування найбільш досконалими послугами системи охорони здоров'я. «Держави-учасниці намагаються забезпечити, щоб жодна дитина не була позбавлена свого права на доступ до подібних послуг системи охорони здоров'я», сказано у документі. Практично ж методи юридичного впливу на недбалих батьків, що не забезпечують ці права, обмежені. У поле зору правоохоронців потрапляють випадки насильства в сім’ї. Батьки несуть кримінальну відповідальність за законом – судами в Кременчуці виносилися відповідні вироки. Фактів, коли батьки понесли покарання за недбалість, фізичну і психічну запущеність дитини, «Телеграфу” не повідомили.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.