Минулий тиждень в Україні завершився скандалом: заяву про звільнення написав Держсекретар Президента Олександр Зінченко – одна із ключових фігур в оточенні Віктора Ющенка. Президент цю заяву підписав. А вже у понеділок на обіцяній прес-конференції Зінченко назвав причини, які підштовхнули його до такого кроку. Основна – це 'загроза, під якою опинилася 'помаранчева революція'. Олександр Зінченко звинуватив секретаря РНБО Петра Порошенка у корупції і сказав, що вже неодноразово звертався до Президента з вимогою його звільнити. 'Це було моєю основною вимогою', - сказав він.
У корупції вже колишній Держсекретар звинуватив і першого помічника Президента Олександра Третякова та лідера парламентської фракції 'Наша Україна' Миколу Мартиненка.
Саме ці люди, на думку Зінченка, 'цинічно реалізовують свій план використання влади в особистих цілях'.
Зінченко сказав, що працюватиме у команді Ющенка, якщо там буде 'повернуто конституційний зміст всім органам влади'. Він вимагає 'створити президентську раду із найвпливовіших представників України - 12 осіб - для вирішення спірних питань'. Така рада потрібна для 'встановлення громадського контролю над владою'.
Одна з вимог – звільнення Третякова і проведення термінових кадрових змін на митниці, у прокуратурі та податковій. Зміна кадрів має пройти ' на конкурсній основі'.
Також Зінченко вимагає 'прибрати всіх чиновників з наглядових рад великих підприємств'.
Останні політичні події в країні, а саме, звільнення Держсекретаря Олександра Зінченка і його резонансні заяви, змінили плани вищого керівництва України. У вівторок Президент відмінив свій візит до Польщі і скликав термінову нараду, яка проходила у закритому режимі. Нарада розпочалася о 10-й годині, а закінчилась приблизно о 19.15. Як повідомила журналістам прес-секретар Президента Ірина Геращенко, приблизно о 15-й годині нарада плавно переросла у засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО). За словами Ірини Геращенко, на нараді 'мова йшла про консолідацію президентської команди' і сторони дійшли висновку, що 'ніякої кризи влади в Україні немає, а є окремі больові моменти, яким треба поставити правильний діагноз і вчасно їх лікувати'.
Тож, чутки про те, що під час наради 'Порошенко подав у відставку' не підтвердились. Як і ті, що, можливо, у відставку відправлять Прем'єр-міністра Юлію Тимошенко. Як заявляли напередодні певні джерела, Тимошенко поставлять ультиматум: або вона йде на президенські вибори, об'єднавшись з командою Президента, або звільняє крісло Прем'єра.
На засіданні, дійсно, обговорювалась подальша доля не лише уряду, але й деяких вищих керівників держави, підтвердили згодом його учасники. Схоже сторони дійшли згоди. Поки що...
Порошенко написав заяву до Генпрокуратури, МВС і СБУ з вимогою порушити кримінальну справу в зв’язку із заявою Олександра Зінченка, а також позов до суду на нього. Про це він повідомив у вівторок після засідання РНБОУ.
Напередодні про свій намір подати позов на Олександра Зінченка про захист честі та гідності заявив народный депутат Микола Мартиненко. Всі фігуранти скандалу називають заяви екс-держсекретаря 'неправдивими' і такими, що не відповідають дійсності.
Президент поки що ніяк не прокоментував заяву свого колишнього соратника.
Президент Віктор Ющенко призначив Івана Васюника виконуючим обов'язки Державного секретаря України. Відповідний наказ він підписав 5 вересня. У той же час більшість українських політологів вважають найбільш вірогідними кандидатурами на посаду державного секретаря України віце-прем'єр-міністра з адміністративно-територіальної реформи Романа Безсмертного або віце-прем'єр-міністра з питань євроінтергації Олега Рибачука. Про це свідчать результати експерт-опитування, проведені Центром досліджень політичних цінностей.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.