20 жовтня у міському Палаці культури пройшли громадські слухання. Ініціювали їх кілька громадських організацій на чолі з ГО “Рідне місто”. Більшість організацій-учасників перебувають під патронатом відомого кременчуцького благочинника пана Матицина.
Організатори заходу винесли на слухання теми важливі для кожного кременчужанина. Найперше – це підвищення тарифів на комунальні послуги та недостатнє фінансування освітньої галузі в Автозаводському районі Кременчука. Розглядалось також питання забудови району “Озерний” (територія артскладів).
Громадські слухання досить популярні у Сполучених Штатах та деяких європейських країнах. До таких заходів вдаються, коли думка громади кардинально розходиться з позицією влади. Кореспонденту “Телеграфа” довелося побувати на громадських слуханнях у містечку Ванкувер, штат Вашингтон. Місцеві “зелені” вимагали закриття целюлозної фабрики, стоки з якої потрапляли до річок, і від того гинув лосось. Фабрика мала солідне лобі на рівні президента країни і чхала на “зелених”. Останні вдалися до громадських слухань. У залі засідань виступали іхтіологи, гідрологи, ботаніки, фахівці з питань землевідведення та ще безліч профільних експертів. На кошти “зелених” були проведені комплексні аналізи та експертизи. Слухання виглядали солідно. А головне, фахівці запропонували кілька варіантів вирішення проблеми.
Хіба ж Кременчук дурніший від Ванкувера? Тож, “ТелеграфЪ” сподівався, що кременчуцькі громадські слухання пройдуть на відповідному рівні, і спеціалісти запропонують реальне вирішення проблеми комунальних тарифів та освітянських негараздів. Марні сподівання. Розвело “Рідне місто” своє рідне місто – пообіцяло громадські слухання, а організувало передвиборчий бардак під гаслом “Зацькуй мера!!!”
Замість неупереджених експертів на сцені виступали ображені владою функціонери. Так, голова фонду “Християнський світ” пані Алещенко заявила, що мер відібрав у фонду Міський сад, “який вони хотіли відродити і реконструювати!” Нагадаємо, пані Алещенко та її фонд “хотіли” відродити Міський сад (колишній парк залізничників) цілих сім років. За цей час парк прийшов у повний занепад. І взагалі, до чого парк, коли вирішується проблема комунальних тарифів?
Щоправда, з приводу тарифів спеціаліст все-таки виступив. Дуже ображений спеціаліст – пан Бондур, колишній директор комунального підприємства “Теплоенерго” (мешканці Раківки його чудово знають - натерпілися). За розпорядженням міськвиконкому, пана Бондура звільнено з посади. І тепер він – експерт на тему “Скільки разів мер був неправий?!” Пан Бондур так прямо і заявив у своєму спічі: “Ви зрадили виборців...і відсторонили мене від роботи!” Особисто нам не зрозуміло, чому, відсторонивши пана, мер зрадив виборців? Хіба що пан Бондур базує свою тезу на гаслі Людовика-Сонця: “Держава – це я!”?
Взагалі, цього разу куадрілья пана Матицина втратила стриманість. Зазвичай, громадські організації, які перебувають під патронатом пана Матицина, проводили публічні заходи з приємною буржуазною стриманістю. Цього разу куди тільки поділася скромна чарівність буржуазії? Організатори слухань йшли до цілі надто прямолінійно і агресивно. П’ять годин поспіль нам вбивали у голову, що мер – нікчема. І паралельно презентували нову фігуру кременчуцького політичного театру – пана Калашника. Ну, добре. Нехай Калашник. Фотогенічний мужчина. І краватка у нього правильна – червона – навіть з останнього ряду добре видно. Але ж нас запрошували не на пана Калашника дивитися? Нам обіцяли громадські слухання з приводу зниження комунальних тарифів. Виходить, обманули?
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.